Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niespodzianki nie było. Jerzy Szmit ponownie na czele olsztyńskiego PiS

Jerzy Szmit został ponownie wybrany na szefa PiS w okręgu olsztyńskim. Fot. Łukasz Węglewski

Jerzy Szmit został wybrany szefem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim.

Wiceminister infrastruktury i budownictwa był dotychczas pełnomocnikiem tej partii w Olsztynie.

W czasie zjazdu okręgowego PiS, głosowało na niego 142 delegatów, 24 było przeciw, 7 wstrzymało się od głosu. Oddano 2 głosy nieważne.

Jerzy Szmit, który pełnił do tej pory funkcję pełnomocnika w okręgu olsztyńskim, nie miał pretensji do tych, którzy go nie poparli. – To chyba dobrze, ponieważ to sygnał, że też muszę popracować nad moim sposobem działania jeszcze lepiej. – podkreślił Szmit.

Z wyboru cieszył się poseł PiS z Ełku Wojciech Kossakowski, który podkreślił, że Jerzy Szmit był jedynym kandydatem z bardzo silną rekomendacją. – Żeby móc ubiegać się o to stanowisko przede wszystkim trzeba było mieć rekomendację prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. W moim odczuciu jest to właściwa osoba na właściwym miejscu. – tłumaczył Kossakowski.

Po wyborach nowy prezes PiS w okręgu olsztyńskim podkreślił, że najważniejszym zadaniem jakie stawia przed partią w nadchodzących latach to wygranie zbliżających się wyborów samorządowych.

Posłuchaj relacji Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

(kasz/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PiS, Prawo i Sprawiedliwość
Leonard Krasulski ponownie na czele elbląskiego PiS

Poseł Leonard Krasulski został ponownie wybrany przez działaczy partii na stanowisko prezesa Prawa i Sprawiedliwości w okręgu elbląskim. Wybory odbyły się w elbląskim starym ratuszu i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV