Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niespokojna noc na Warmii i Mazurach. Silny wiatr wywraca żaglówki


Nad Warmią i Mazurami przechodzą burze z intensywnymi opadami deszczu i porywistym  wiatrem.

Na Jezioraku na wysokości miejscowości Skitławki wywróciła się łódka. Jak poinformował kpt. Rafał Melnyk, rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej w wodzie znalazły się dwie osoby, które zostały wyciągnięte przez świadków zdarzenia. Na jeziorze miejskim w Kętrzynie przewróciła się żaglówka.Tam z wody podjął żeglarzy MOPR.

Na jeziorze Wulpińskim pod Olsztynem wywrócił się kajak. Mężczyzna został wyciągnięty z wody przez osoby postronne ,a kajak odholowany do brzegu. Nikomu nic się nie stało. Strażacy prowadzili też akcję ratunkową na jeziorze Święcajty koło miejscowości Ogonek. Tam też nikomu nic się nie stało.

Ostrzeżenie o burzach i silnych porywach wiatru obowiązuje na Warmii i Mazurach do piątej rano. Na jutro synoptycy przewidują także chwilami burzową aurę z intensywnym deszczem, a nawet gradem.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wiatr, żaglówki, jezioro Wulpińskie, Rafał Melnyk, sprzęt pływający, jezioro miejskie
W Kętrzynie wybuchł pożar. Dwie osoby zostały ranne

Pożar wybuchł rano w jednym z budynków wielorodzinnych w Kętrzynie. Ogień pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze- poinformował kapitan Rafał Melnyk z warmińsko-mazurskiej Straży Pożarnej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV