Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nietolerancja dla znaków i symboli chrześcijańskich

złamany krzyż

„Okno na cywilizację” daje perspektywę  i przestrzeń. Otwartość na świat w oparciu o autentyczność, spójność i wiarygodność. W audycji prezentowane są przykłady zachowań nietolerancyjnych w odniesieniu do jednostki, jak i społeczności, z komentarzem zaproszonych do studia gości. Zapraszają Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk.

Nietolerancja i dyskryminacja chrześcijan w Europie przybrała obecnie systematyczny proces zrywania z historią i tożsamością, wypełniony wyrażaniem wrogości. To nie tylko  pozbawianie przywilejów,  ale marginalizowanie i wyłączanie, a także negowanie praw.  To, co dzieje się w Europie Zachodniej, to  marginalizowanie wiary, którą stara się przedstawiać tylko jako kwestię osobistego sumienia.

Autorzy audycji „Okno na Cywilizację” przyczynę tego zjawiska widzą w błędnie rozumianej politycznej poprawności,  której źródłem wydaje się być kampania na rzecz wyrugowania chrześcijaństwa ze sfery publicznej, agresywnie prowadzona przez ateistów. Elementem tej akcji jest rugowanie z przestrzeni publicznej znaków i symboli chrześcijańskich.

 

Posłuchaj audycji:

Autor: G.Kasjaniuk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dyskryminacja, chrześcijaństwo
Nowoczesna po zamieszkach w Ełku apeluje o tolerancję

Po zamieszkach w Ełku, które wybuchły w związku z zabójstwem 21-letniego Polaka, Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Nowoczesnej zaapelował do mieszkańców o spokój i tolerancję. Potępienia zachowań rasistowskich Nowoczesna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV