Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nietrzeźwy, bez uprawnień, ze skradzionym drzewem i skradzionymi tablicami próbował uciec policjantom

46-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego był bardzo zdeterminowany, by uniknąć kontroli policjantów z Grupy SPEED. Zwrócił na siebie uwagę w okolicach Pasymia jazdą dostawczym VW bez zapiętych pasów.

Nie zatrzymał się do kontroli, tylko gwałtownie przyśpieszył i zaczął zajeżdżać policyjnemu BMW drogę. W pewnym momencie skręcił w leśną drogę i po kilku kilometrach, porzucił swój pojazd nieopodal Kośna i zaczął uciekać. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę.

Policjanci od razu wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Okazało się też, że nigdy nie posiadał  uprawnień do kierowania, VW T4 nie posiadał aktualnych badań technicznych, ani obowiązkowej polisy ubezpieczeniowej. Ponadto auto wypełnione było drewnem pochodzącym z kradzieży, a w środku funkcjonariusze znaleźli komplet tablic rejestracyjnych innego auta, które widniały w policyjnym systemie, jako skradzione w styczniu tego roku.

Zapis policyjnego videorejestratora będzie dowodem w toczącej się już przeciwko 46-latkowi sprawie.

Autor: A. Socha za KWP Olsztyn
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, zatrzymanie, pijany kierowca, grupa speed
W jeziorze Dargin znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn. Policja wyjaśnia okoliczności

W jeziorze Dargin znaleziono ciała dwóch mężczyzn oraz skuter wodny. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia. Ofiary to mieszkańcy powiatu giżyckiego. W sobotę ok. godz....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV