Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nietypowe zatrzymanie w Jedwabnie. Policjanci zostali wezwani do nieproszonego gościa

Żmija zygzakowata, fot. wikipedia

Koniec kwietnia i początek maja to czas, w którym właściciele domów oraz domków letniskowych położonych w lasach i w ich pobliżu muszą liczyć się z wizytą nieproszonych, leśnych gości.

Ostatnio, ku przerażeniu domowników, żmija zygzakowata pojawiła się w jednym z domów w gminie Jedwabno. Właściciel poprosił o pomoc policjantów.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, podjęli decyzję, że zwierzę należy schwytać póki jest to możliwe i wywieźć w miejsce, gdzie znajdzie lepsze warunki do życia i nie będzie wzbudzać strachu wśród domowników. Policjanci bardzo sprawnie przeprowadzili interwencję wobec nieproszonego gościa i wywieźli go w bezpieczne miejsce, z dala od zabudowań

– relacjonuje oficer prasowy policji w Szczytnie sierżant Izabela Cyganiuk.

00:00 / 00:00

Większą aktywność żmij zygzakowatych o tej porze roku potwierdza Adam Pietrzak, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Rzeczywiście przełom kwietnia i maja jest to czas wzmożonej aktywności żmii zygzakowatej, która ma w tym czasie gody. Warto zdać sobie sprawę z tego, że jest to bardzo pożyteczne zwierzę, które same z siebie nigdy nas nie zaatakuje. One może zaatakować, gdy np. przez przypadek je nadepniemy albo celowo drażnimy.

00:00 / 00:00

Żmija zygzakowata, gdy czuje się zagrożona najczęściej ucieka lub ostrzega głośnym syczeniem. Występuje na terenie całej Polski. Jest gatunkiem chronionym.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Adam Pietrzak, interwencja
Łodzie patrolowe gotowe do pracy. Policyjni wodniacy z Elbląga rozpoczynają sezon

Patrole wodne elbląskiej policji są już gotowe do pracy. Dla nich początek sezonu to 1 maja. Tak też będzie w tym roku. W każdym sezonie to...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV