Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nietypowy kłopot kierowców „okejek”. Nieczynna toaleta przy ul. Lubelskiej w Olsztynie przysparza coraz więcej problemów

Fot. D. Grzymska

Kierowcy tzw. okejek skarżą się na zamkniętą toaletę na parkingu przy ul. Lubelskiej w Olsztynie. Budynek jest częścią infrastruktury parkingu, który w zamierzeniach ratusza miał być mini dworcem dla mniejszych przewoźników.

Kierowcy „okejek”, odpoczywający na tym parkingu do toalety nie mają wstępu – oburza się pan Adam z Giżycka, który mówi, że potrzeby fizjologiczne załatwia w pobliskich krzakach. Denerwuje go również to, że budynek się marnuje, a pieniądze zostały wyrzucone w błoto.

00:00 / 00:00

Parking zbudowany w ramach węzła przesiadkowego przy dworcu głównym miał służyć mniejszym przewoźnikom. W tej sprawie odbyły się trzy spotkania zorganizowane przez olsztyński ratusz. Jak mówi Michał Koronowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, przystanek z infrastrukturą w tym np. z toaletą, według przepisów zyskałby status dworca. A to wiążę się z wyższymi opłatami i to znacznie, bo koszt postoju na parkingu to 5 groszy, a na dworcu – złotówka.

00:00 / 00:00

Przewoźnicy nie zdecydowali się na przystanki w tym miejscu, więc toaleta zamknięta jest na głucho. Z kolei miasto nie ma pomysłu, co z nią zrobić. Ustawienie w tym miejscu toi-toia według przepisów leży w gestii przewoźników.

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dworzec, kierowcy, toaleta, Dworzec Główny, Michał Koronowski, okejki
Giżyccy funkcjonariusze sprawdzają kierowców pod kątem alkoholu i środków odurzających

Więcej policjantów na drogach powiatu giżyckiego. Od rana trwa akcja "Alkohol i narkotyki ". Mimo ciągłych apeli o trzeźwość za kierownicą, wiele osób wciąż łamie przepisy....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV