Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Elżbiety, Marka, Pauli
EUR: 4.2802 CHF: 3.7056
USD: 3.6922 GBP: 4.8998
Logowanie
 

Nietypowy musical na deskach olsztyńskiego teatru

Fot. teatr.olsztyn.pl

Twórcy zapowiadają, że będzie to pierwszy na świecie komediowy musical krzyżacki, który za nic ma historyczne prawdy i reguły gatunku.

Nowy spektakl w Teatrze im. Stefana Jaracza pt. „Jazda na zamek… Musical krzyżacki” ma być rozśpiewany i roztańczony –  mówi reżyser  Tomasz Valldal – Czarnecki. A o czym opowiada spektakl?

Historia jest autorska, oryginalna. Mamy zakon krzyżacki, który za wszelką cenę próbuje pozbyć się wszystkich wrogich elementów. Ostatnim jest wioska Warmów, bardzo rozśpiewanych i roztańczonych ludzi, którzy za nic sobie mają rozkazy krzyżackie. Z tego wynika bardzo dużo fajnych niespodzianek. Zdradzę już, że Warmowie dostają się na zamek w Olsztynie, żeby uratować porwanego Mikołaja Kopernika. Te spotkania mieszkańców wioski warmińskiej z krzyżakami rodzą dużo fajnych zdarzeń. Jest to zabawa teatrem i formą oraz wykorzystanie przede wszystkim śpiewu, tańca, dobrej gry aktorskiej, fajnych dialogów i dużo zwrotów akcji. W taki sposób, aby widz przez dwie godziny miał dużo niespodzianek.

Posłuchaj rozmowy z Tomaszem Valldalem-Czarneckim

 

(A.Kulik/A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
„Odlotowa” farsa w teatrze Jaracza

Niewątpliwym hitem tegorocznego karnawału w olsztyńskim teatrze Jaracza jest farsa Boeing, Boeing francuskiego dramaturga Marca Camolettiego. Sztuka powstała w 1961 roku a 30 lat później została...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV