Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nieuczciwi przedsiębiorcy wyłudzili ponad milion złotych

Część pieniędzy odzyskano. Fot. policja

Ponad milion 300 tysięcy złotych unijnego i rządowego dofinansowania wyłudziło małżeństwo przedsiębiorców i spokrewniona z nimi właścicielka firmy budowlanej z powiatu olsztyńskiego.

Pieniądze otrzymali z Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Przeznaczyli je na na wybudowanie stacji diagnostycznej i wyposażenie warsztatu samochodowego. Aby otrzymać dotację z Agencji, przedsiębiorcy złożyli fałszywe deklaracje PIT – powiedział Radiu Olsztyn sierż. sztab. Krzysztof Wasyńczuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie:

00:00 / 00:00

Wartość zabezpieczonego majątku nieuczciwych przedsiębiorców, policjanci oszacowali na ponad 200 tysięcy złotych. Udało się też odzyskać ponad 700 tysięcy złotych z wyłudzonego unijnego dofinansowania. Małżeństwo przedsiębiorców usłyszało zarzut oszustwa.

Przed sądem stanie też siostra właściciela przedsiębiorstwa, za próbę wyłudzenia 300 tysięcy złotych na rozwój własnej firmy. Podejrzani częściowo przyznali się do zarzutów. Prokurator zastosował wobec nich poręczenie majątkowe. Nieuczciwym przedsiębiorcom może grozić do 10 lat więzienia. (ami/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, wyłudzenie
Szajka wyłudziła kredyty na milion złotych

Przez rok oszukiwali banki. Byli na tyle skuteczni, że straty są szacowane na prawie milion złotych. Policjanci z Olsztyna zatrzymali przestępczą szajkę, która wyłudzała kredyty na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV