Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nieudany prezent pod choinką. Co teraz?

Fot. Pixabay.com

Każdy z  nas choć raz w życiu  znalazł po choinką  kosmetyki, których nigdy nie użyje, garderobę w nielubianym kolorze i fasonie, czy płytę z muzyką, której nie słucha. I tak zaczyna się problem  –  wyrzucić szkoda, ale coś z tym trzeba zrobić. Może obdarować kogoś innego, albo oddać do sklepu?

Jeśli prezent został kupiony w tradycyjnym sklepie, wszystko zależy od dobrej woli sprzedawcy. Sklepy nie mają obowiązku przyjmowania zwrotów, o ile oczywiście towar nie jest uszkodzony lub wadliwy – przypomina Małgorzata Cieloch z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: – Prawo zwrotu istnieje tylko w przypadku tak zwanej dobrej prokonsumenckiej praktyki sklepu. Jeśli deklaruje, że przyjmuje zwrot lub pozwala na zamianę towaru, to pamiętajmy, że musimy mieć paragon.

Inaczej jest w przypadku zakupów przez internet. Tu zgodnie z prawem zawsze mamy dwa tygodnie na zwrot towaru, nawet jeśli on nie ma on żadnych wad. Oczywiście pod warunkiem, że danej rzeczy nie używaliśmy.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prezent, konsument
Warto przyjrzeć się zabawkom, którymi zostały obdarowane dzieci

Spacerówka dla lalek, która mogła połamać ręce, lalka z niebezpiecznymi ftalanami, grzechotka, z której wypadały części ruchome - to przykłady zabawek, jakie zakwestionowali kontrolerzy Inspekcji Handlowej....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV