Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nieudany przemyt papierosów i paliwa

Przemycane papierosy warte były prawie 70 tysięcy złotych. Fot. Straż Graniczna

Volkswagen transporter wypchany rosyjskimi papierosami oraz garaże pełne beczek nielegalnego paliwa – znaleźli funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wartość kontrabandy oszacowano na prawie 70 tysięcy złotych. Funkcjonariusze z gołdapskiej placówki na jednej z okolicznych dróg skontrolowali volkswagena, w którym młody kierowca z Polski pochował aż ponad 85 tysięcy papierosów bez akcyzy wartych ponad 50 tysięcy złotych. Okazało się, że papierosy należą do Rosjanina z obwodu kaliningradzkiego, który jechał innym autem tuż przed Polakiem. Teraz obaj odpowiedzą za współpracę przemytniczą.

Kontrole prowadzono również w okolicach Górowa Iławeckiego i Sępopola. Tam funkcjonariusze straży granicznej współpracując z celnikami znaleźli na kilku posesjach nielegalne paliwo warte ponad 10 tysięcy złotych. (wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, papierosy
Wysoka grzywna za przemyt papierosów

50 tysięcy złotych grzywny zapłaciła przemytniczka, która przez granicę z obwodem kaliningradzkim próbowała wwieźć do Polski nielegalne papierosy. Obywatelka Kirgistanu, która mieszka i pracuje w Niemczech, wpadła...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV