Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nieuprawniony zawodnik w drużynie z Niecieczy? Stomil pisze protest do PZPN

Fot. PZPN

Stomil Olsztyn złożył do Polskiego Związku Piłki Nożnej protest ws. ostatniego meczu ligowego z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Sprawa dotyczy Marcina Grabowskiego, zawodnika z Niecieczy, który według spekulacji medialnych mógł być zawodnikiem nieuprawnionym do udziału w tym meczu.

Marcin Grabowski dwa lata temu trafił do Wisły Kraków. Na początku roku został wypożyczony do pierwszoligowego Bruk-Betu Nieciecza. W kontrakcie wiążącym Wisłę z zawodnikiem była opcja przedłużenia umowy o kolejne dwanaście miesięcy. Działacze w Krakowie uważają, że ten zapis wciąż obowiązywał zawodnika.

30 czerwca, gdy dobiegła końca umowa wypożyczenia piłkarza do Bruk-Betu, Wisła wezwała Grabowskiego z powrotem do Krakowa. Ten jednak nie wyjechał z Niecieczy. Zdaniem Grzegorza Rasiaka, który reprezentuje zawodnika, przedłużenie kontraktu nie miało mocy prawnej i 1 lipca Grabowski stał się wolnym piłkarzem. Tego samego dnia podpisał kontrakt z Bruk-Betem. Jednak według wielu obserwatorów zachodzi podejrzenie, że zawodnik może mieć ważne kontrakty z dwoma różnymi klubami.

Sprawą zainteresował się Stomil Olsztyn, który w minioną niedzielę przegrał na wyjeździe z drużyną Mariusza Lewandowskiego 2:0. Całe spotkanie w drużynie „Słoni” rozegrał właśnie Marcin Grabowski.

W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi zawodnika występującego w Bruk-Bet Termalice Nieciecza Marcina Grabowskiego, Stomil Olsztyn złożył stosowny protest za pośrednictwem Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN, przy równoczesnym złożeniu odpisu do przeciwnika

– czytamy w komunikacie klubu.

Według informacji medialnych sąd zajmie się sprawą 20 lipca. Możliwe, że wtedy dowiemy się, czy Grabowski mógł legalnie grać w drużynie z Niecieczy.

 

Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w protest, Stomil Olsztyn, pzpn, Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Słaba forma rezerw Stomilu. Jaki jest powód porażek?

Czwartoligowe rezerwy Stomilu Olsztyn blado wypadają w sparingach przed rozpoczynającym się wielkimi krokami sezonem. Ostatnio druga drużyna biało-niebieskich przegrała m.in. ze swoim ligowym rywalem - Polonią...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV