Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niewinne ofiary i wyrafinowane metody walki z rajdami na lodzie

Kilku kierowców przebiło opony naostrzonymi blachowkrętami

Kilku kierowców padło ofiarą naostrzonych blachowkrętów, które przebiły opony ich samochodów. Miało to miejsce na gminnym parkingu nad jeziorem Klebarskim.

Zdaniem władz gminy Purda może to być efekt konfliktu pomiędzy amatorami jazdy po lodzie a wędkarzami. Kolce miały zniechęcić do wjeżdżania na taflę akwenu. W pułapkę wpadł m.in. słuchacz Polskiego Radia Olsztyn – pan Grzegorz. Na parking przy jeziorze wjechał drogą, która pozwala także dostać się na lód. Kiedy chciał z niego wyjechać, okazało się, że w jednej oponie ma kolec, a z dwóch już wcześniej zeszło powietrze.

Wszytko wskazuje na to, że jest to efekt konfliktu między wędkarzami a kierowcami, którzy nawzajem sobie przeszkadzają. – Obie grupy chcą korzystać z akwenu, ale jedna z nich próbuje walczyć bardzo niebezpiecznymi metodami – ocenia wójt gminy Purda Piotr Płoski. Okazuje się, że blachowkręty to nie jedyny przykład tej walki. Wcześniej na tafli jeziora, gdzie jeżdżą auta ktoś rozlał olej.

Policjanci i strażacy usunęli kolce i zabezpieczyli miejsce, w którym były wbite. O kompromis w tej sytuacji trudno. Wszystkich prawdopodobnie pogodzi… pogoda, która przyniosła dodatnie temperatury i rozpuści lód.

Posłuchaj relacji Kariny Ośko

00:00 / 00:00

Kilku kierowców przebiło opony naostrzonymi blachowkrętami

Kilku kierowców padło ofiarą naostrzonych blachowkrętów

Kilku kierowców padło ofiarą naostrzonych blachowkrętów

Kilku kierowców padło ofiarą naostrzonych blachowkrętów

(kos/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rajd, zima, lód, samochód, gmina Purda, jezioro Klebarskie, blachowkręty
 Nie żyje mężczyzna, którego koło Braniewa potrącił samochód

54-latek został potrącony na drodze z Braniewa do Fromborka, około 2 kilometrów za Braniewem przy cmentarzu. Mężczyzna prawdopodobnie był bezdomny. 54-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV