Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niewybuchy w jeziorze Niegocin. Pociski wydobędzie patrol saperski z Gdyni

Z jeziora Niegocin w Giżycku saperzy wyłowią dziś dwa niewybuchy z czasów II wojny światowej. Pociski zostały znalezione przez nurków MOPR.

Podczas testowania nowego sprzętu ratownicy-nurkowie Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego natrafili na niebezpieczne znalezisko.  Jeden leży przy ujściu Kanału Łuczańskiego do Niegocina, drugi na wysokości Krzyża św. Brunona. Jeden z niewybuchów ma około 40 centymetrów długości, drugi jest dwa razy większy. Pociski z czasów II wojny światowej znajdują się na głębokości 1,70 centymetrów  do 2 metrów.

W południe usuwaniem niewybuchów zajmą się saperzy Marynarki Wojennej z Gdyni – informuje aspirant Iwona Chruścińska z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Policja podkreśla, że nie ma konieczności ewakuacji okolicznych mieszkańców.

00:00 / 00:00

Przed miesiącem kilka niewybuchów znaleziono w jeziorze Mikołajskim. Natrafiono na nie podczas budowy nowej promenady w Mikołajkach.

Nurkowie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podejmą niewybuch w Mikołajkach na Mazurach. Fot. Marynarka Wojenna RP

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP/B.Gajlewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, saper, gdynia, MOPR, pirotechnik, nurek, Kanał Łuczański, Jarosław Sroka
Policja przechwyciła prawie kilogram amfetaminy oraz marihuanę i tabletki ekstazy. Zatrzymano mieszkańców Giżycka i Olsztyna

Policjanci z Olsztyna i Giżycka przechwycili niemal kilogram amfetaminy, 140 gramów marihuany i 140 tabletek ekstazy. Giżyccy funkcjonariusze zatrzymali dwóch 30-latków, którzy oprócz marihuany, tabletek ekstazy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV