Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niezwykła choinka w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie

Choinka – drzewko z płyt CD stanęła w bibliotece UWM w Olsztynie. Fot. UWM Olsztyn

Biblioteka Uniwersytecka UWM w Olsztynie jak co roku przygotowała na Mikołajki niespodziankę dla swoich użytkowników – niezwykłą choinkę. W holu na pierwszym piętrze stanęło, a raczej zawisło mierzące 3,5 metra „drzewko” z płyt CD.

Cała konstrukcja składa się z metalowego stelażu, około 2000 starych płyt CD i DVD (oraz jednej płyty winylowej) i 70 metrów rurek izolacyjnych.

Jest to kolejna z serii niestandardowych drzewek, które stały się znakiem firmowym Biblioteki Uniwersyteckiej UWM. Począwszy od 2011 kiedy powstała choinka z książek, kolejne niezmiennie zaskakują publikę: z szuflad katalogowych, z kart katalogowych, origami, jubileuszowa na XX lecie UWM. Do tego grona w tym roku dołącza choinka z płyt CD.

Prace nad projektem trwały od końca wakacji, wymagały wielu godzin przygotowań, obliczeń i pracy na przygotowaniem wszystkich elementów, z których składa się konstrukcja. Należało przygotować prototyp, pomalować płyty w uniwersyteckie kolory, pociąć piankowe przekładki na kilkucentymetrowe fragmenty oraz zorganizować pracę podczas montażu.

Efekt jak zawsze mogą Państwo oglądać w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie na pierwszym piętrze (dziedziniec pod kopułą).

Fot. UWM Olsztyn

Fot. UWM Olsztyn

Redakcja: Ł.Węglewski za materiały prasowe UWM

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, choinka
Prace z olsztyńskiego „plastyka” w Pałacu Prezydenckim

Bożonarodzeniowa choinka stanęła już w Pałacu Prezydenckim. Ozdoby wykonali uczniowie z Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie, którzy wspólnie z Pierwszą Damą udekorowali nimi świąteczne drzewko. Przygotowania...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV