Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niezwykłe widoki na niebie. Dziś zobaczymy częściowe zaćmienie Księżyca

Fot. Robert Szaj / Obserwatorium Truszczyny

Fani obserwacji nieba będą mogli dziś obejrzeć częściowe zaćmienie Księżyca. Dziś mija także 50 lat od rozpoczęcia misji Apollo 11, której celem było lądowanie człowieka na Księżycu.

Zaćmienie zacznie się o godzinie 20.44. Jednak jego najciekawszą część będzie można oglądać od godziny 22.00 do 2.20 w nocy. – Wyraźny cień Ziemi na tle tarczy Księżyca będzie widoczny o godzinie 22.02 – wyjaśnia doktor Weronika Śliwa kierownik Planetarium w Centrum Nauki Kopernik.

00:00 / 00:00

Planetarium w Centrum Nauki Kopernik organizuje wspólną obserwację częściowego zaćmienia Księżyca. Podobnie będzie w Obserwatorium Astronomicznym w Olsztynie (od godziny 22.00). Natomiast z okazji 50-tej rocznicy lądowania człowieka na Księżycu przez kolejne dni w Centrum Nauki Kopernik będą warsztaty, dyskusje z ekspertami i pokazy filmowe.

 

Źródło: IAR
Redakcja: K. Kantor/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zaćmienie księżyca, niebo
Sekrety nieba w olsztyńskim planetarium. Specjalny pokaz z okazji Międzynarodowego Dnia Planetariów

Po raz 28. w Polsce obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Planetariów. Z tej okazji w olsztyńskiej placówce zaprezentowano specjalny pokaz "Planetarium - Wszechświat światłem malowany" wykorzystujący projekcję...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV