Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niezwykły wyczyn aktora. Przytył kilkanaście kilogramów do roli. „Vice” z nominacjami do Złotych Globów

Christian Bale jako Dick Cheney w filmie ‚Vice’. Fot. Forum Film Poland

Niezwykłą opowieść o wiceprezydencie USA Dicku Cheneyu – „Vice”, na polskich ekranach oglądać będziemy od 11 stycznia.

Film zdobył dziś aż sześć nominacji do Złotych Globów, czyli nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej. „Vice” nominowano w kategorii Film komediowy lub musical, a nominacje indywidualne dla twórców przypadły: Adamowi McKay w dwóch kategoriach, za reżyserię i za scenariusz, Christianowi Bale’owi za rolę Dicka Cheneya (aktor w komedii lub musicalu), Amy Adams za rolę jego żony (aktorka drugoplanowa) i wreszcie Samowi Rockwellowi (aktor drugoplanowy), za wybitny występ w roli George’a W. Busha.

„Vice” w reżyserii Adama McKay (zdobywcy Oscarów za „Big Short”) to zrealizowana z epickim rozmachem historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj. „Vice” to wielka aktorska metamorfoza Christiana Bale’a w roli Dicka Cheneya oraz fantastyczne role Sama Rockwella jako George’a W. Busha i Amy Adams jako Lynne Cheney.

Zdobywca Oscara za „Fightera” Christian Bale przytył do roli Chaneya kilkanaście kilo. To niezwykły zabieg, który widać na zdjęciu i międzynarodowym zwiastunie!

 

Ł.A/mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV