Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niszczą znaki drogowe, elewacje budynków i zieleń. Elbląg szacuje straty po atakach miejskich wandali

Fot. fotolia.pl

Na ponad 40 tysięcy złotych szacuje ubiegłoroczne straty Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu. W większości to skutek działalności wandali, w mniejszej – efekty kolizji drogowych.

Naprawy po akcjach chuliganów czy złodziei dotyczą wszystkich miejskich spółek czy firm. Niszczone są znaki drogowe, kosze, elewacje i zieleń.  W minione święta złodzieje ukradli nawet bombki z choinki na Starym Mieście. Koszt zakupu nowych oraz montaż wyniósł prawie cztery tysiące złotych.

Z niszczycielami borykają się wszyscy. ”Komunikacyjni” chuligani niszczą wszystko – od siedzeń po przystanki. Szczególnie upodobali sobie szyby w wiatach, tych stłukli aż osiemdziesiąt – z nieukrywanym żalem stwierdza dyrektor ZKM Zbigniew Orzech. A Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej straciło prawie 40 koszy na śmieci – połowę zostało skradzionych. Złodzieje zabrali też trzy żeliwne włazy, zniszczyli ponad 100 tabliczek hydrantowych na szkodę wodociągów.  Zarząd Budynków Komunalnych nawet już nie sumuje szkód w swoich obiektach, gdzie niszczone jest wszystko od piwnic po dachy.

Niestety, mimo coraz bardziej powszechnego monitoringu rzadko udaje się złapać chuligana na gorącym uczynku. Dlatego naprawy są zwykle wykonywane z budżetów poszkodowanych firm czy miejskich spółek. W niektórych przypadkach płaci za nie ubezpieczyciel.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zieleń, straty, znaki drogowe, Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, miejscy wandale, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu, kosze
Wystawiali i korzystali z fikcyjnych faktur VAT. Skarb Państwa szacuje straty na ponad 28 mln zł

Wspólne działania Komórki Szefa Krajowej Administracji Skarbowej w Ministerstwie Finansów oraz funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie doprowadziły do ujawnienia firm, które wystawiały i korzystały z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV