Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niszczące drogi ciężarówki staną na wagę

Przeładowane ciężkie pojazdy, uciekające z głównych szlaków na boczne trasy, niszczą drogi na Warmii i Mazurach.

Dlatego w regionie ma być 86 stanowisk do ważenia pojazdów – zapowiedział w czasie sesji sejmiku województwa dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Waldemar Królikowski przestawił radnym 4 programy, które mają polepszyć stan i bezpieczeństwo na drogach w regionie.

00:00 / 00:00

Jacek Perliński – szef klubu radnych PiS powiedział, że klub poparł plany Zarządu Dróg Wojewódzkich aby dać szansę nowemu dyrektorowi.

00:00 / 00:00

Pozostałe przedstawione przez Zarządu Dróg Wojewódzkich programy to: standaryzacja utrzymania dróg, program poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz kształtowanie i pielęgnacja zieleni przydrożnej. Drzewa przy warmińsko-mazurskich drogach będą sadzone w taki sposób, by nie zagrażały podróżnym.
Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Waldemar Królikowski przedstawił radnym wojewódzkim cztery programy, które mają poprawić stan i bezpieczeństwo na drogach w regionie:

00:00 / 00:00

Przewodniczący klubu radnych SLD Władysław Mańkut – tak jak cały klub – głosował za przyjęciem tych programów, ale zaznaczył, że jego klub ma zastrzeżenia do tempa wprowadzanych zmian.

00:00 / 00:00

Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje do 2015 roku przebudować ponad 350 kilometrów tras na Warmii i Mazurach. (kkasz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, ciężarówka, Zarząd Dróg, POJAZD, waga
Droga Pozezdrze-Kuty w powiecie węgorzewskim będzie remontowana

Wykonawcą zadania zostało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Gajewa. Na odcinku prawie 2-ch i pół kilometra drogi, położona zostanie nowa nawierzchnia. Wybudowane zostaną też zatoka autobusowa, nowy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV