Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niższe podatki i składki ZUS. Koalicja Obywatelska przedstawiła propozycje dla pracujących, politycy PiS odpowiadają

Fot. P. Świniarski

Koalicja Obywatelska przedstawiła swoje propozycje na nadchodzącą kadencję parlamentarną. Jedna z nich dotyczy podatków i składek ZUS.

– Chcemy, by praca się opłacała – mówi kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu – Janusz Cichoń:

Nasza propozycja oparta jest na obniżeniu podatków i składki ZUS. W sumie wszyscy pracujący na tej propozycji skorzystają. Dodatkowo, dla najmniej zarabiających proponujemy premie za aktywność zawodową. Będzie to finansowane z budżetu miasta.

00:00 / 00:00

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu – Wojciech Kossakowski uważa, że to jedynie wyścig na obietnice Koalicji Obywatelskiej:

Po czterech latach rządów uszczelniliśmy system podatkowy, do budżetu wpływają pieniądze z podatku VAT, mamy fundusze na programy 500+, 300+ i obniżenie wieku emerytalnego. KO teraz próbuje licytować się na obietnice. My jesteśmy wiarygodni, to co Polakom obiecaliśmy, zrealizowaliśmy.

00:00 / 00:00

Kolejną propozycją wyborczą Koalicji Obywatelskiej jest zniesienie zakazu handlu w niedziele. Mówił o tym między innymi Mirosław Pampuch z Nowoczesnej, kandydat KO w wyborach do Sejmu.

00:00 / 00:00

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości – Iwona Arent twierdzi, że wolnych od handlu niedziel domagali się pracownicy.

00:00 / 00:00

W 2019 roku – niedziele handlowe obowiązują jedynie w ostatnie niedziele miesiąca, a także dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia. W przyszłym roku handlowa będzie ostatnia niedziela stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia oraz dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia i jedna niedziela przed Wielkanocą.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, podatek, Iwona Arent, ZUS, Janusz Cichoń, Mirosław Pampuch, wybory parlamentarne
M. Pampuch (KO): Z programu partii rządzącej wynika, że dojdzie do centralizacji państwa. W. Kossakowski (PiS): To oderwanie od rzeczywistości

13 października wybierzemy 460 posłów na Sejm i 100 senatorów. O kampanii wyborczej w Porannych pytaniach Radia Olsztyn rozmawiali Mirosław Pampuch z Koalicji Obywatelskiej oraz Wojciech Kossakowski...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV