Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nominacje do literackiego Wawrzynu

Statuetka literackiego Wawrzynu

Kapituła Literackiej Nagrody Warmii i Mazur nominowała książki, które będą się ubiegały o Wawrzyn za 2014 rok.

Nominacje otrzymały: Gniew Zygmunta Miłoszewskiego, Najlepsze buty na świecie Michała Olszewskiego, Walizki hipochondryka Mariusza Sieniewicza, Serwus chrabąszcze Joanny Wańkowskiej-Sobiesiak i Ślepnąc od świateł Jakuba Żulczyka.

Wawrzyn – Literacka Nagroda Warmii i Mazur będzie przyznana po raz jedenasty przez Kapitułę powołaną z inicjatywy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Podstawą jest biograficzny, tematyczny lub twórczy związek książki z regionem Warmii i Mazur.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać dziennikarze, wydawcy, księgarze, bibliotekarze, instytucje kultury i czytelnicy. Nominowane książki prezentowane są w mediach.

Głosami słuchaczy Radia Olsztyn, widzów TVP Olsztyn i czytelników Gazety Olsztyńskiej i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przyznana zostaje Nagroda Czytelników.

Głosowanie potrwa do 18 maja na stronach internetowych tych instytucji. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 20 maja na Gali w olsztyńskim Starym Ratuszu.

(kan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nagroda, literatura
Nagrody przyznane

Tradycyjnie Galą z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zakończyły się w Olsztynie 23 Spotkania Teatralne. Jak zawsze to był wieczór przyznawania nagród pracownikom Teatru Jaracza i osobom...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV