Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowa nawierzchnia, poszerzona jezdnia, przebudowa skrzyżowań. Odcinek Rozogi-Dąbrowy zostanie przebudowany

Fot. K. Olszewski

Za 15 miesięcy kierowcy pojadą nowym odcinkiem drogi krajowej nr 53 Rozogi-Dąbrowy. Dziś w Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowę z wykonawcą robót. Inwestycja realizowana jest w systemie „Projektuj i buduj”, dlatego wykonawca przed przystąpieniem do prac budowlanych musi wykonać dokumentację według wymagań Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga będzie miała nie tylko nową nawierzchnię. Jezdnia zostanie poszerzona do szerokości ośmiu metrów w Rozogach, a na pozostałym odcinku do siedmiu metrów. Przewidziana jest korekta łuków poziomych i pionowych, a także przebudowane zostaną skrzyżowania, chodniki, zjazdy i odwodnienie drogi. Powstaną zatoki autobusowe, a także wykonane będzie oznakowanie poziome i pionowe – wyjaśniał Mirosław Nicewicz, dyrektor GDDKiA.

Przebudowa sześciokilometrowego odcinka drogi krajowej nr 53 to zadanie, będące elementem Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na Warmii i Mazurach, z którego zrealizowano, lub wciąż jest w budowie więcej niż połowa inwestycji – przyznał dyrektor Nicewicz.

Dotąd zrealizowano 13 zadań. Są to ronda: w Węgorzewie, Rozogach, Lidzbarku Warmińskim, chodniki w Miłogórzu, Stradomnie, Wyszowatych i dwa mosty w Sedrankach. Z kolei w budowie są ronda: w Giżycku, Szczytnie i Lidzbarku Warmińskim, most w Starych Jabłonkach i zatoki autobusowe w Łojdach, Markinach, Wozławkach, Mozgowie i Podlejkach.

Koszt sześciokilometrowego odcinka DK nr 53 to kwota ponad 26 mln złotych, pochodzących z puli Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Jego budżet na Warmię i Mazury wynosi ponad 820 mln złotych.

Fot. K. Olszewski

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przebudowa, Rozogi, DK 53
Będzie bezpieczniej i bardziej komfortowo. Podpisano umowę na przebudowę odcinka DK63 w Orzyszu

Mieszkańcy Orzysza będą mieli nową, wyremontowaną drogę. Chodzi o ponad kilometrowy odcinek ulicy Wojska Polskiego - jest to część drogi krajowej nr 63. W Olsztynie została...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV