Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowa organizacja ruchu przy cmentarzach

W  większości miast na Warmii i Mazur zmieniona zostanie organizacja ruchu wokół cmentarzy. Kierowcy powinni wystrzegać się jazdy na pamięć.

OLSZTYN

Od 23.30 zacznie obowiązywać zmiana organizacji ruchu przy dwóch największych cmentarzach w Olsztynie – w Dywitach oraz przy ul. Poprzecznej. Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała do godziny 4 rano 3. Szczegóły Paweł Pliszka z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Dywity
Kierowcy, którzy będą chcieli dojechać do Dywit, muszą pamiętać, że ul. Wadąska, od skrzyżowania z al. Wojska Polskiego, będzie jednokierunkowa aż do Kieźlin. Pod cmentarz będzie można dojechać tylko od strony al. Wojska Polskiego. Od strony ul. Jagiellońskiej dojazd będzie możliwy autobusami.


Poprzeczna

Z kolei do nekropolii przy ul. Poprzecznej najlepiej dotrzeć ulicą Zientary-Malewskiej, która od skrzyżowania z ul. Cichą do skrzyżowania z ul. Poprzeczną będzie drogą jednokierunkową. Po ulicy Cichej będą mogli się poruszać tylko mieszkańcy, służby mundurowe, taksówkarze i rowerzyści. Policjanci i drogowcy zachęcają, aby korzystać z komunikacji miejskiej.


1 listopada zostaną uruchomione dwie dodatkowe linie: 96 z Gutkowa do cmentarza przy ul. Poprzecznej i 97 z Osiedla Generałów do cmentarza w Dywitach. Do nekropolii w Dywitach będzie można dojechać liniami numer: 2, 9, 17, 26 i 97, a do cmentarza przy ul. Poprzecznej: 2, 9, 16, 26, 31, 36, 96, 97. O tym jakie bilety kasować Marta Bartoszewicz z ZDZiT

00:00 / 00:00

BARTOSZYCE

Jedną ze zmian jest ustawienie znaków zakazu zatrzymywania się i postoju na całej długości ulic Konopnickiej i Leśnej oraz parkowanie tylko w wyznaczonych miejscach. Ponadto, wyjazd z ulicy Leśnej w stronę centrum jest możliwy przez ulice: Kolejową, Kajki, Drzewną, Orzeszkową i Grota Roweckiego. O zmianach organizacji ruchu mówi sierżant sztabowy Beata Patecka z policji w Bartoszycach

00:00 / 00:00

Objazd ten nie dotyczy autobusów i taksówek. Na parkingu przy cmentarzu na Leśnej wyznaczono miejsce dla autobusów i taksówek. Samochody mogą parkować na pozostałych miejscach oznaczonych znakami. Znaki na ulicach Konopnickiej i Leśnej zostaną zdjęte w poniedziałkowy poranek 03 listopda.

BRANIEWO

W Braniewie zasady ruchu na drogach w okolicy cmentarzy obowiązywać będą od 31 października do 3 listopada. Zakaz zatrzymywania obowiązuje po lewej stronie ulicy Olsztyńskiej oraz po prawej stronie Elbląskiej. Ulica Morska, od skrzyżowania z ulicą PCK do Wileńskiej, będzie dostępna tylko dla autobusów i osób niepełnosprawnych.

Jak tłumaczy sierżant Jolanta Ciszewska z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, źle zaparkowane pojazdy będą odholowywane na koszt właścicieli.

00:00 / 00:00

 

ELBLĄG

Jak co roku dojazd od strony miasta będzie możliwy tylko do skrzyżowania Łęczyckiej z Grottgera. Od tego miejsca do Dębicy dojadą auta z przepustkami, autobusy, taksówki i osoby niepełnosprawne. Można też próbować dojechać okrężną drogą od strony Stagniewa – podpowiada podinspektor Tomasz Piaskowski.

00:00 / 00:00

Policja namawia do korzystania ze specjalnych linii autobusowych, bo będzie problem z miejscami parkingowymi zarówno przy Agrykoli i Dębicy.

Przystanek autobusowy Dębica. Fot. M.Stankiewicz

EŁK

Zmiany organizacji ruchu dotyczą ulic Cmentarnej, Targowej, Kochanowskiego, Matejki i Towarowej. Ulica Cmentarna będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Poruszać się nią mogą jedynie autobusy komunikacji miejskiej. Na ulicach Targowej i Kochanowskiej zachowano ruch dwukierunkowy, jednak przy niektórych wyjazdach obowiązuje nakaz jazdy w prawo. Z kolei na ul. Towarowej wprowadzono całkowity zakaz zatrzymywania się.

Zmiany obowiązują od godziny 17 do niedzieli 2 listopada do godziny 15.

Policyjna Akcja Znicz. Fot. KWP Olsztyn

GIŻYCKO

Zakaz zatrzymywania się, po obu stronach jezdni, obowiązuje na ulicy 1 Maja od ulicy Królowej Jadwigi do ronda Solidarności oraz na ulicy Obwodowej, od skrzyżowania z ulicą 1 Maja do Dworskiej. Zakaz zatrzymywania się na zatokach postojowych, po prawej stronie, będzie obowiązywał na ulicy Królowej Jadwigi oraz Wodociągowej – tłumaczy starszy aspirant Beata Górczyńska z giżyckiej Komendy Powiatowej Policji.

00:00 / 00:00

Na ulicy Leśnej, od skrzyżowania z Poziomkową będzie ruch jednokierunkowy oraz zakaz zatrzymywania się po prawej stronie drogi. Na Węgorzewskiej obowiązuje zakaz skrętu w Leśną, a dojazd do cmentarza będzie możliwy tylko ulicą Obwodową. Samochody zostawione pod zakazem będą odholowane na koszt właściciela.  Dla kierowców zorganizowano dodatkowy parking między kościołem Św. Anny a cmentarzem.

Gminny Zakład Komunalny także zmienił rozkład jazdy autobusów i zorganizował przystanek na ulicy 1 Maja, przy cmentarzu – informuje Beata Górczyńska

00:00 / 00:00

Zmiany na drogach powiatowych i gminnych będą obowiązywać do 3 listopada, a na drogach miejskich do 2 listopada.

Reszel – cmentarz komunalny. Fot. Łukasz Węglewski

MORĄG (gmina)

Na terenie gminy Morąg przy dwóch największych nekropoliach – w Durach i Antoniewie – zmiany zaczną obowiązywać od wczesnych godzin porannych 1 listopada. Znajdą się tam znaki zakazu zatrzymywania, a z Dur w kierunku miejscowości Żabi Róg, będzie ruch jednokierunkowy.

MRĄGOWO

Zakaz zatrzymywania obowiązuje na całej długości ulicy Młodkowskiego, z wyłączeniem pobocza po prawej stronie od posesji numer 20 w stronę Polskiej Wsi. Również na Młodkowskiego obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h od skrzyżowania z ulicą Widok do końca cmentarza komunalnego. Zatrzymywać nie można się także na dojazdach do skrzyżowania ulic Rynkowej i Brzozowej.

Jak tłumaczy starszy sierżant Dorota Kulig, z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie, w Dniu Wszystkich Świętych (01.11) również zmieni się organizacja ruchu

00:00 / 00:00

1 listopada w Mrągowie przez cały dzień wyłączona z ruchu będzie ulica Brzozowa, od skrzyżowania z Mrągowiusza do skrzyżowania z ulicą Rynkową. Dodatkowo w okolicach Mrągowiusza obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Parkingi w okolicach cmentarzy są oznaczone. Stała organizacja ruchu w Mrągowie powróci w niedzielę 2 listopada.

Policyjna Akcja Znicz. Fot. KWP Olsztyn

 

NIDZICA

W Nidzicy w dniu Wszystkich Świętych zmiana organizacji ruchu przy największym cmentarzu będzie obowiązywała od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia.

Na ulicy Tatarskiej od Warszawskiej do wsi Tatary będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy i zakaz zatrzymywania. Pojazdy będą mogły się zatrzymywać tylko w wyznaczonych miejscach. Gdy samochodów będzie zbyt dużo, wjazd w ulicę Tatarską zostanie zamknięty – informuje starszy aspirant Izabela Demska z komendy powiatowej w Nidzicy. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na znaki drogowe oraz zachowanie ostrożności.

Fot. Łukasz Węglewski

NOWE MIASTO LUBAWSKIE

W Nowym Mieście Lubawskim do 3 listopada zmieniła się organizacja ruchu oraz parkingów. Ma to ułatwić poruszanie się po mieście i parkowanie osobom odwiedzającym groby – twierdzi starszy sierżant Ludmiła Mroczkowska z policji w Nowym Mieście Lubawskim. Aby ułatwić parkowanie osobom odwiedzającym groby wyznaczono parkingi przy ulicy Grunwaldzkiej, niedaleko Powiatowego Urządu Pracy, przy ulicy Rynek, Mickiewicza, na terenie targowiska i przy ulicy Żwirki i Wigury. Na parking przy Urzędzie Pracy wjechac można tylko z ulicy Żwirki i Wigury, a wyjechać na Grunwaldzkiej w stronę ronda.

00:00 / 00:00

1 listopada policjanci będą kierować ruchem na ważnych skrzyżowaniach w mieście. Na skrzyżowaniach ulic Jagiellońskiej i Wojska Polskiego będzie wyłączona sygnalizacja – dodaje Ludmiła Mroczkowska.

00:00 / 00:00

Poza Nowym Miastem Lubawskim, w powiecie nie wprowadzono istotnych zmian w ruchu drogowym.

Odwiedziny na cmentarzu. Fot. M. Stankiewicz

SZCZYTNO

Zmienia się organizacja ruchu. Jednokierunkowe stały się ulice: Reja, Mazurska, łącznik ulicy Mrągowiusza z Mazurską oraz wylot z ulicy Mazurskiej do Śląskiej – tłumaczy podkomisarz Aneta Choroszewska-Bobińska z Komendy Powiatowej policji w Szczytnie.

00:00 / 00:00

Zakaz zatrzymywanie się obowiązuje po prawej stronie ulicach Reja i Mazurskiej na wysokości parkingu, po lewej stronie Mazurskiej od ulicy Reja do parkingu oraz po lewej stronie łącznika ulicy Mrągowiusza z Mazurską. Na ulicy Mrągowiusza kierowcy nie mogą się parkować po obu stronach jezdni – od łącznika do byłej bazy WODROL.  Stała organizacja ruchu będzie przywrócona 3 listopada rano.

Korki przed dojazdem na cmentarz Dębica w Elblągu. Fot. M. Stankiewicz

OSTRÓDA

W Ostródzie już obowiązują zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach przy ul. Chrobrego oraz przy ulicach Olsztyńskiej i Spokojnej. O szczegółach Bożena Bujakiewicz z ostródzkiej policji.

00:00 / 00:00

Mieszkańcy Ostródy 1 listopada będą mogli za darmo jeździć miejskimi autobusami. Dodatkowo od godziny 10 do 17 zostaną uruchomione dodatkowe kursy. Będą poruszały się tak jak autobusy linii nr 4. Natomiast linie nr 1, 3 i 12 będą jećdziły według świątecznego rozkładu jazdy.

Fot. Łukasz Węglewski

WĘGORZEWO

W Węgorzewie zmiany organizacji ruchu zaczną obowiązywać od wczesnych godzin porannych 1 listopada. Na ulicy Armii Krajowej od skrzyżowania z Zamkową będzie zakaz zatrzymywania i postoju, a ulica Turystyczna będzie jednokierunkowa.
Należy też pamiętać, że w związku z przebudową drogi wojewódzkiej numer 650 nieczynny będzie odcinek ulicy Targowej od skrzyżowania z Armii Krajowej do skrzyżowania z Zamkową – informuje aspirant Grażyna Magiera z komendy powiatowej policji w Węgorzewie.

Z kolei w miejscowości Pozezdrze na ul. Węgorzewskiej od skrzyżowania z Pocztową do końca obszaru zabudowanego będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania i postoju po obu stronach jezdni. W samym Węgorzewie do dyspozycji zmotoryzowanych są parkingi na terenie byłego dworca PKS, przy sklepie Stokrotka i przy cmentarzu, a w Pozezdrzu tylko przy cmentarzu.

Fot. archiwum RO

(bsc/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w cmentarz
Są pieniądze na utrzymanie cmentarzy wojennych

415 tysięcy złotych przeznaczono w tym roku na utrzymanie grobów i cmentarzy wojennych na Warmii i Mazurach. Odnowiono między innymi kwatery wojenne żołnierzy armii niemieckiej we...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV