Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nową ulicą Pstrowskiego w Olsztynie pojedziemy w wakacje

Ulica Pstrowskiego, wizualizacja

Miasto z obwodnicą połączy nowy odcinek drogi. Będzie wykonana w układzie przestrzennym dwujezdniowym. Pojedziemy nią już w wakacje.

Nowa ul. Pstrowskiego powstaje na wysokości pętli autobusowej na Osiedlu Mazurskim i poprowadzona jest w kierunku miejscowości Szczęsne, gdzie na węźle Pieczewo połączy się z obwodnicą. Nowy odcinek drogi o długości ok. 2,7 km będzie dwupasmówką.

W ramach inwestycji zaplanowano przebudowę połączeń ulic bocznych, budowę sześciu rond, 10 zatok autobusowych oraz pętli autobusowej. Powstanie również miejsce do kontroli i ważenia pojazdów ciężarowych. Poza infrastrukturą związaną z ruchem samochodowym po obu stronach ul. Pstrowskiego powstaną ścieżki rowerowe oraz trakty piesze.

Projekt zakłada również zagospodarowanie zieleni oraz montaż nowoczesnego oświetlenia. Koszt inwestycji to ponad 53 mln zł. Inwestycja jest w 83 proc. dofinansowana ze środków unijnych.

Źródło: UMO
Redakcja: ASocha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jechała po Elblągu „wężykiem”. Alkomat pokazał 2,5 promila

2,5 promila alkoholu w organizmie miała kobieta, którą zatrzymał policjant elbląskiej prewencji po służbie. 35-latka prowadziła chevroleta "wężykiem"  bez włączonych świateł. Policjant ją wyprzedził i zatrzymał....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV