Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Nowakowie powstanie miasteczko rowerowe. Najmłodsi nauczą się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze

Nowakowo – miasteczko rowerowe. Fot. KMP Elbląg

We wsi Nowakowo na Wyspie Nowakowskiej powstaje miasteczko rowerowe dla najmłodszych mieszkańców tej części gminy Elbląg. Na ten cel zostanie zagospodarowany plac przy Szkole Podstawowej.

Inwestycja powinna być gotowa w tym roku, samorządowcy zaangażowali do pomocy policję i elbląski WORD. Nie ma w tym nic dziwnego, bo według statystyk elbląskiej policji w ubiegłym roku rowerzysta brał udział w co piątym wypadku w ruchu drogowym.

Sprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży jest ważna nie tylko w mieście, ale też na obszarach wiejskich. Tam rower jest często używanym środkiem komunikacji, nie tylko przez dorosłych mieszkańców. Miasteczko, w którym dzieci nauczą się jak jeździć bezpiecznie jest potrzebne – uważają policjanci, którzy pomagają w wytyczeniu planu tego miejsca. Już wiadomo, że będzie tam wkomponowane rondo i skrzyżowanie dróg równorzędnych. Pomoże to w trenowaniu zachowań w ruchu drogowym i w zdobyciu karty rowerowej. Choć miasteczko dopiero powstaje, to w planach są już konkursy szkolne i regionalne na temat bezpieczeństwa.

Dodajmy, władze gminy zabezpieczyły fundusze na 900 metrów kwadratowych kostki brukowej, którą pokryty będzie plac. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zapewni znaki drogowe.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

cof

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, uczniowie, rower, ruch drogowy, Nowakowo
Zacięta rywalizacja w kampanii Rowerowy Maj. Akcja potrwa do końca miesiąca

Ponad 2500 elbląskich uczniów, czasem razem z nauczycielami bierze udział w tegorocznej edycji kampanii Rowerowy Maj. To oznacza, że każdy z tych uczestników przyjechał przynajmniej jeden...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV