Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe gabinety, sale oraz pokoje. Młodzieżowy Ośrodek Terapeutyczny w Elblągu przejdzie remont

Fot. A. Pastuszka

Młodzieżowy Ośrodek Terapeutyczny „Karan” w Elblągu rocznie przyjmuje około tysiąca pacjentów. Głównie są do młodzi ludzie do dwudziestego roku życia. Po remoncie placówki leczenie ma odbywać się w bardziej komfortowych warunkach.

W ramach inwestycji powstaną m.in. nowe gabinety do terapii grupowej, sale do zajęć sensorycznych oraz pokoje dla podopiecznych. Remont pochłonie ponad 3,5 mln złotych i potrwa do 31 października 2019 roku. Inwestycja pozwoli na podniesienie jakości świadczonych usług oraz poprawę warunków w placówce.

Karan prowadzi także terapię dla młodzieży uzależnionej od gier komputerowych, hazardu, narkotyków czy alkoholu. Ośrodek działa już od 15 lat. W województwie warmińsko-mazurskim elbląski Karan jest jednym ośrodkiem stacjonarnym leczącym dzieci i młodzież z uzależnień.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uzależnienia, remont, Młodzieżowy Ośrodek Terapeutyczny „Karan”
Prawie 30 milionów złotych na remont dróg lokalnych

W Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu uroczyście podpisano umowy z samorządami w ramach rządowego „Programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej”....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV