Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe linie i modernizacja taboru tramwajowego. PiS przedstawił pomysł na komunikację miejską w Elblągu

Elbląg – tramwaj nr 2. Fot. archiwum RO

Elbląski Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował program naprawy komunikacji miejskiej na lata 2018 – 2028.

Radny elbląskiej Rady Miasta Zenon Lecyk zwrócił uwagę, że przez ostatnie lata niewiele zrobiono w tym kierunku. W minionym roku przygotowano, liczący ponad 180 stron program, z którego nic nie wynikło. A do zrobienia jest rzeczywiście bardzo dużo, choćby korekta rozkładów jazdy, o co postulowali mieszkańcy miasta.

00:00 / 00:00

Podkreślono, że obecny program naprawczy PiSu jest odpowiedzią na głosy elblążan, zawarte w ankietach „Elbląg pełen pomysłów”, które to ankiety były materiałem wyjściowym do programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w Elblągu.

W tym programie postawiono duży nacisk na rozwój komunikacji tramwajowej, dużo bardziej sprzyjającej środowisku od autobusowej. Planowane są zarówno remonty takich linii, jak w ciągu Alei Grunwaldzkiej czy ulicy Bema, a także budowa nowych linii i modernizacja taboru tramwajowego.

 

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, tramwaj, Prawo i Sprawiedliwość, wybory samorządowe
Michał Wypij: Olsztyn ma szansę stać się miastem bez korków

Olsztyn - miastem bez korków - obiecywał na konferencji prasowej Michał Wypij. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna przytoczył konkretne rozwiązania, dotyczące osiedli Likus, Gutkowa i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV