Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe plaże, ścieżki rowerowe i amfiteatr. Są chętni na rewitalizację elbląskiego Parku Dolinka

Park Dolinka przejdzie rewitalizację

Trzy firmy, w tym dwie z Elbląga stanęły do przetargu na modernizację elbląskiej Dolinki. To miejsce ulubione przez kolejne pokolenia elblążan. Powstanie tam Park Rekreacji i Wypoczynku dla dzieci i dorosłych.

Przewidziana jest m.in. przebudowa nieczynnego teraz amfiteatru czy stworzenie nowego systemu chodników, ścieżek rowerowych i plaż, bo choć Elbląg leży nad wodą, to nie ma takich miejsc na letni wypoczynek.

– Dolinka to 9 ha enklawy zieleni w centrum miasta, przez którą płynie rzeka Kumiela z pięknymi wodospadami. To teren naturalnie ukształtowany w formie doliny, z górkami i łąkami na miejsca piknikowe. Projektanci mieli wyznaczone zachowanie tego ukształtowania – tłumaczy prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Projekt zakłada powstanie kilku piaszczystych plaż, w tym w miejscach, które od lat elblążanie wykorzystują właśnie w ten sposób.

Rewitalizacja Parku Dolinka ma kosztować w sumie prawie 10,5 miliona złotych, z czego prawie 9 milionów Elbląg pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury. Trwa teraz przegląd ofert. Wykonawca będzie miał rok na prace, tak aby Dolinka w nowej formie była gotowa na następne wakacje.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Park Dolinka przejdzie rewitalizację

Park Dolinka przejdzie rewitalizację

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rewitalizacja
Kolejna linia kolejowa na Warmii zostanie zmodernizowana. Podróżowanie będzie szybsze a składy towarowe cięższe

Dziś podpisano pierwszą część umowy na rewitalizację linii kolejowej Gutkowo - Braniewo na szlakach Dobre Miasto - Orneta oraz Orneta - Pieniężno. Skróci to czas podróży...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV