Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe przepisy na straży bezpieczeństwa klientów banków. Są zmiany w potwierdzeniach transakcji internetowych

fot. fotolia.com

W życie weszły nowe zasady logowania do bankowości elektronicznej i elektronicznych transakcji płatniczych, wynikające z unijnej dyrektywy tzw. PSD2 – przypomina Ministerstwo Finansów.

Z powodu wejścia w życie nowych przepisów w ostatnich dniach banki, skoki i instytucje płatnicze zmodyfikowały zasady dostępu do serwisów bankowości elektronicznej, wprowadzając dodatkowy element potwierdzenia logowania, np. kod SMS. Zmieniają też sposoby potwierdzania transakcji internetowych czy płatności zbliżeniowych – częściej niż dotychczas będzie wymagane ich potwierdzanie PIN-em. Ministerstwo przestrzega, że zmiany te mogą „powodować zwiększoną aktywność przestępców internetowych, którzy będą próbować wyłudzać poufne informacje od klientów”.

W związku z tymi działaniami należy pamiętać o standardowych zasadach komunikacji instytucji finansowych z klientami. Każde niestandardowe działania, takie jak wiadomości mailowe, SMS i próby kontaktu telefonicznego, powołujące się na wejście w życie nowych rozwiązań, w których klient jest proszony o podanie np. danych do logowania do banku, PIN-ów do karty płatniczej czy danych osobowych, powinny wzbudzać uzasadnione podejrzenia klientów

– napisano w komunikacie.

Resort finansów zachęca do zapoznania się ze szczegółowymi wytycznymi dot. zasad bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej i kart płatniczych na stronach Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

 

Źródło: PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bank, terminal, Ministerstwo Finansów, PIN, płatność przez internet, bankowość, bankowość elektorniczna
Czterech mieszkańców Mrągowa oszukanych na blika

Kolejne ofiary oszustwa na tak zwanego blika. Tym razem padło na mieszkańców Mrągowa. - Cała czwórka straciła w sumie 5 tysięcy 800 złotych. Oszust zdobył kody...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV