Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe zakażenia SARS-Cov-2 w Olsztynie. W kraju potwierdzono kolejnych 170 przypadków koronawirusa i 6 zgonów

Kolejni mieszkańcy regionu wyzdrowieli z COVID-19

Jak podało rano Ministerstwo Zdrowia w całym kraju jest 170 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 2 w Olsztynie. Zmarło 6 kolejnych osób.

Testy potwierdziły obecność koronawirusa u dwóch młodych mężczyzn z Olsztyna. Jak poinformował rzecznik wojewody Krzysztof Guzek obaj leczeni są w domu. To kolejny przypadek transmisji lokalnej. Wczoraj w regionie były 3 nowe zakażenia w powiatach giżyckim i mrągowskim. W powiecie iławskim wyzdrowiało natomiast 6 osób.

W szpitalach w województwie warmińsko-mazurskim przebywa obecnie 27 chorych, a na kwarantannie jest ponad 2 tysiące 800 osób. Ponad pół tysiąca jest pod nadzorem epidemicznym, co wiąże się z mniejszymi rygorami niż przy kwarantannie Do tej pory w regionie potwierdzono 162 zakażenia, 123 osoby wyzdrowiały, jedna zmarła.

Rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnych 6 osób. Najmłodsza zmarła osoba miała 58 lat, a najstarsza 92. Wszystkie cierpiały na choroby współistniejące.

Resort zdrowia poinformował również, że z COVID-19 udało się wyleczyć już 5698 chorych. Od początku epidemii w Polsce zakażonych koronawirusem zostało 15 821 osób. 791 zmarło.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za UW/MZ

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, uwaga, pilne, zakażenie, koronawirus, SARS-Cov-2, COVID-19
W Internecie napisali…, szwagier słyszał na bazarze… Rusza kolejna odsłona akcji #StopFakeNews

Akcja #StopFakeNews ma na celu przekazanie rzetelnych informacji na temat COVID-19 oraz rozprzestrzeniania się koronawirusa - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. CIR przekazało, że internet jest pełen...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV