Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe zasady i procedury wdrożyły elbląskie szpitale

Fot. Aneta Pastuszka

Szpitale w całym regionie w związku z epidemią wirusa SARS-Cov-2 musiały przeorganizować swoją pracę. Nowe zasady i procedury wdrożyły również elbląskie placówki.

Obecnie podstawowym i najważniejszym zadaniem szpitali jest zapewnienie maksymalnej ochrony pacjentom oraz personelowi placówek. Lekarze, pielęgniarki oraz ratownicy medyczni są najbardziej narażeni na zarażenie koronawirusem.

W szpitalu wojewódzkim w Elblągu wciąż obowiązuje zakaz odwiedzania pacjentów. Dodatkowo każdej osobie, która chce wejść na teren placówki mierzona jest temperatura. Szpital wojewódzki w Elblągu przyjmuje pacjentów, ale tylko w stanie zagrożenia życia.

Natomiast Szpital Miejski na czas epidemii decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego został przekształcony w szpital zakaźny. I musiał przygotować się do tej nowej roli. Szpital Miejski w Elblągu dysponuje ponad salami oraz 140 łóżkami przygotowanymi na przyjęcie pacjentów z COVID -19. Obecnie w Szpitalu Miejskim przebywa 4 pacjentów z koronawirusem. Ich stan jest dobry.

W związku z wprowadzeniem w szpitalu stanu podwyższonej gotowości Oddział Chirurgii Dziecięcej oraz Izba Przyjęć przeniesiono z ul. Żeromskiego, do budynku głównego szpitala przy ul. Komeńskiego.

Fot. Aneta Pastuszka

Fot. Aneta Pastuszka

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, pacjent, wirus, koronawirus, szpital zakaźny
Bliższe spotkania – 02.04.2020

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu oraz  grupy wsparcia podczas epidemii to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiała Małgorzata Sadowska Według danych Światowej Organizacji Zdrowia autyzm...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV