Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowi funkcjonariusze w szeregach warmińsko-mazurskiej policji. Po ślubowaniu rozpoczynają profesjonalne szkolenie

Fot. Przemysław Getka

Warmińsko-mazurska policja ma nowych funkcjonariuszy. W Olsztynie policyjne ślubowanie złożyło 14 posterunkowych, wśród nich jest 5 kobiet.

Nowo przyjęci do służby policjanci trafią do wydziału prewencji w Olsztynie, a także do komend miejskich i powiatowych. Najpierw czeka ich jednak 6-miesięczne szkolenie. W czasie 144 dni nauczą się ustalania okoliczności zdarzeń, zabezpieczania ich miejsca, poszukiwania osób, przedmiotów i łapania sprawców. Dowiedzą się również jak pełnić służbę w konwojach i aresztach, jak kontrolować uczestników ruchu drogowego. Najwięcej czasu poświęcą jednak na zajęcia z taktyki i technik interwencji oraz na szkolenia strzeleckie.

Funkcjonariusz, który przebywa na stacjonarnym szkoleniu podstawowym, zarabia miesięcznie „na rękę” średnio 2.376 złotych, w czasie kursu ma zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie. Po zakończeniu szkolenia kursant zostaje mianowany na policjanta, a jego zarobki rosną średnio o ponad tysiąc złotych do kwoty 3 tysięcy 445 złotych.

Fot. M.Lewiński

Autor: M.Lewiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, ślubowanie
Znęcał się nad partnerką, teraz rok spędzi za kratkami. Policja zatrzymała 26-latka

Policjanci z Lidzbarka Warmińskiego zatrzymali 26-latka poszukiwanego listem gończym wydanym przez lidzbarski Sąd Rejonowy za znęcanie się nad partnerką. Młody mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV