Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowi oficerowie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Promocję odebrało ponad stu funkcjonariuszy

Fot. A. Skrago

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie uroczyście zakończyła szkolenie oficerów. Promocja na pierwszy stopień oficerski odbyła się z udziałem przedstawicieli rządu i kierownictwa policji.

Do uroczystej promocji przystąpiło 105 funkcjonariuszy, w tym 18 kobiet. Pierwsze gwiazdki oficerskie odebrali policjanci z całej Polski po zakończeniu nauki w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Obecny podczas uroczystości wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński podkreślał, że policja to służba, która cieszy się w Polsce coraz większym zaufaniem społecznym. Mówił też o dofinansowaniu tej formacji – zwłaszcza w sprzęt i nowe komisariaty.

Uroczystej promocji towarzyszy międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona setnej rocznicy powstania Policji Państwowej w Polsce. Rocznie WSPol w Szczytnie kończy około 600 oficerów.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Jarosław Zieliński, promocja oficerska
Bez zgody właściciela wyciął ponad dziesięć drzew. Straty oszacowano na około dwa tysiące złotych

Pięć lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom gminy Pisz w związku z nielegalną wycinką ponad dziesięciu drzew z posesji sąsiada. Sosny i modrzew były warte około dwóch...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV