Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowoczesna kolej zmieni Warmię i Mazury. Posłuchaj rozmowy z Ireneuszem Merchelem i Jerzym Szmitem

Ireneusz Merchel – prezes zarządu PKP PLK i Jerzy Szmit – członek zarządu PKP TELKOL. Fot. W. Chromy

Budowa dróg w województwie warmińsko-mazurskim przynosi pozytywne skutki i jeżeli do tego dołączy kolej, to będziemy w innej rzeczywistości transportowej, komunikacyjnej i gospodarczej. Tak mówili goście Krzysztofa Kaszubskiego – Ireneusz Merchel prezes zarządu PKP PLK oraz Jerzy Szmit członek zarządu PKP TELKOL i były wiceminister infrastruktury.

Krzysztof Kaszubski: Jakie inwestycje kolejowe są i będą realizowane w najbliższym czasie na Warmii i Mazurach?

Ireneusz Merchel – prezes zarządu PKP PLK

22 stycznia weszliśmy na linię Olsztyn-Działdowo. W ramach modernizacji tel linii będzie wymieniona infrastruktura na całej długości, odbudowana i zmodernizowana sieć trakcyjna, wszystkie perony będą przebudowane na wysokość 76 centymetrów i będą dostosowane do osób niepełnosprawnych. Ponadto PKP S.A. zmodernizuje dworce w Olsztynku i Nidzicy oraz dworzec Olsztyn Główny.

Krzysztof Kaszubski: Czy te inwestycje oznaczają, że w tej części województwa wejdziemy w ciągu najbliższych miesięcy w zupełnie inny świat kolejowy, że zupełnie inaczej będziemy podróżowali koleją?

Jerzy Szmit – członek zarządu PKP TELKOL, były minister infrastruktury

Na realizację tych inwestycji wyznaczono 24 miesiące i po 2 latach będzie zupełnie inna sytuacja. To oznacza, że do Warszawy będziemy jeździli pociągiem 2 godziny. Mamy też coraz lepsze drogi nr 7 i 51. Będziemy mieć możliwość wyboru: czy pojedziemy samochodem, czy pociągiem. Ci, którym wygodniej będzie jechać koleją niech jadą pociągiem, a ci którzy wolą autem, niech jadą autem, ale żeby jeden i drugi środek lokomocji był równie szybki, bezpieczny i wygodny.

Goście Radia Olsztyn mówili także o realizowanych i planowanych inwestycjach drogowych. Odpowiadali także na pytania od słuchaczy.

Posłuchaj całej rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Ireneuszem Merchelem i Jerzym Szmitem

Ireneusz Merchel – prezes zarządu PKP PLK. Fot. W. Chromy

Jerzy Szmit – członek zarządu PKP TELKOL, były wiceminister infrastruktury. Fot. W. Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, PKP, transport, Szmit, kolej, komunikacja, podróż, połączenia
Zapowiadają kolejne protesty w sprawie dróg

Mieszkańcy gminy Lubomino zapowiadają kolejne protesty w sprawie budowy dróg lokalnych. Pierwszy protest odbył się 1 lutego. Mieszkańcy Gronowa i Piotrowa blokowali drogę wojewódzką 507, chodząc...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV