Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowoczesna komenda nowomiejskiej policji

Po 4 latach remontu policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego mają nowoczesną siedzibę.

Budynek przeszedł gruntowny remont, rozbudowane też nowe skrzydło. Siedziba Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim ma teraz nowe pokoje, pomieszczenia dla zatrzymanych, instalacje i elewację, która musiała być zgodna z zaleceniami konserwatora zabytków.

Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i ma monitoring. W miejscu dawnego zaplecza powstało też nowe skrzydło komendy. Są tam pomieszczenia techników kryminalistyki i pokój okazań z lustrem weneckim a także, m.in. magazyny, szatnie, pokój gościnny i siłownia.

Na parterze nowego budynku znajdują się garaże na 14 samochodów i dla motocykli oraz pomieszczenia policyjnych psów. Wyremontowano też dziedziniec i parking, a cały budynek podłączono do centralnej kotłowni.

Remont kosztował około 5 milionów złotych, z czego 250 tysięcy pochodziło od samorządów powiatu nowomiejskiego,a reszta z budżetu policji. (kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja
Chciał wręczyć łapówkę

Kierowca zatrzymany do kontroli drogowej w Powierży koło Nidzicy próbował wręczyć policjantom łapówkę. Mężczyzna jechał krajową "siódemką" 126 km/h. Tym samym przekroczył prędkość o 36 kilometrów....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV