Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowoczesna zapowiada walkę z patologią władzy

Od lewej stoją: Elżbieta Królak, Mirosław Pampuch i Izabela Smolińska-Letza. Fot. D. Wojciechowski

Przedstawiciele Nowoczesnej zamierzają publikować nazwiska osób, które otrzymały państwowe posady po znajomości i bez kwalifikacji – mówił na konferencji w Olsztynie warmińsko-mazurski poseł Nowoczesnej Mirosław Pampuch.

To pokłosie sprawy zawieszonego dziś (19 września) rzecznika szefa MON Bartłomieja Misiewicza. Według posła Mirosława Pampucha nepotyzm, korupcja i kolesiostwo dotknęły również instytucje i urzędy w województwie warmińsko-mazurskim. Żeby z tym walczyć w całym kraju ruszyła akcja mająca piętnować tych, którzy otrzymali państwowe stanowiska mimo braku kompetencji.

– Zostanie stworzona specjalna lista, na której znajdą się nazwiska osób bez odpowiedniego wykształcenia, kompetencji czy skazanych wyrokami sądowymi, a pracują na stanowiskach państwowych – wyjaśnia Katarzyna Królak z Nowoczesnej. – Na liście znajdują się także nazwiska z Warmii i Mazur – podsumowuje.

Na konferencji przedstawiciele partii nie chcieli zdradzić tych nazwisk. Lista jest jeszcze niepełna, a nazwiska osób niekompetentnych na państwowych stanowiskach mamy poznać niebawem.

Posłuchaj relacji Daniela Wojciechowskiego

00:00 / 00:00

 

(dwoj/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, kwalifikacje, nepotyzm, lista, wladza, nowoczesna, misiewicze, patologia władzy
Bogusława Orzechowska: sprzeciwiam się prywatyzacji szpitala w Ostródzie

Protestuję przeciwko próbom prywatyzacji szpitala w Ostródzie – mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn senator PiS Bogusława Orzechowska. Senator Orzechowska po raz kolejny wystosowała list protestacyjny,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV