Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowoczesny komisariat w Korszach oddany do użytku. Placówka wyposażona jest m.in. w stację ładowania aut elektrycznych

Fot. KWP Olsztyn

Policjanci z Korsz mają nowy komisariat. Dziś podczas Święta Policji wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński wręczył symboliczne klucze do budynku.

Będzie to nowe miejsce pracy dla 17 osób, a w budynku zastosowano najnowocześniejsze systemy ekologiczne – mówi nadkomisarz Adam Sternik, komendant komisariatu w Korszach. Nowoczesny budynek jest wyposażony m.in. w panele fotowoltaiczne, pompę ciepła, oraz rekuperator.

00:00 / 00:00

Budowę nowego komisariatu w Korszach sfinansowano z Programu Modernizacji Policji. Z tego budżetu przywracane są także posterunki policyjne. Dotąd na Warmii i Mazurach otwarto je w Dubeninkach i Małdytach. Jeszcze w tym roku nowe posterunki powstaną w Stawigudzie, Młynarach, Łukcie, Świętajnie, Pasymiu i Wielbarku. Jak powiedział obecny na uroczystości wiceminister Jarosław Zieliński – przywracanie zlikwidowanych posterunków to zadanie policji, która powinna być bliżej społeczeństwa. Pod koniec 2007 roku było tych posterunków 815, po 8 latach zostało ich niecałe 400. W ciągu kilku lat przywrócono 104, a w najbliższych planach ma ich powstać 150 – dodał wiceminister.

Nowy komisariat w Korszach to jedyny w Polsce budynek policji, który wyposażony jest w stację szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Co prawda jeszcze takich radiowozów w naszym województwie nie ma, ale to się zmieni, bo jeszcze w tym roku Policja planuje kupić na początek 4 elektryczne auta.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

 

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. KWP Olsztyn

Fot. KWP Olsztyn

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, budynek, Jarosław Zieliński
Mniej ofiar śmiertelnych, za to więcej pijanych kierowców. Policja opublikowała wakacyjny raport drogowy

Od początku wakacji, czyli od 19 czerwca, doszło na drogach do 348 wypadków ze skutkiem śmiertelnym, z czego czterech w ciągu ostatniej doby - wynika z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV