Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy dowódca 15. giżyckiej brygada zmechanizowanej

Koszary 15. giżyckiej brygady zmechanizowanej, zdjęcie ze strony brygady

Płk Jan Rydz został nowym dowódcą 15. giżyckiej brygada zmechanizowanej.

Przez 5 ostatnich lat stał na czele 9. braniewskiej brygady kawalerii pancernej. Urodzony w 1967 roku wojskowy jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu i Akademii Obrony Narodowej. Zastąpił na tym stanowisku generała brygady Sławomira Kowalskiego.

Podczas uroczystego apelu w Giżycku generał Mirosław Różański Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych powiedział, że przed nowym dowódca 15 brygady zmechanizowanej czeka nie łatwe zadanie, giżycką jednostkę czekają zmiany, będzie ona doposażona w nowy sprzęt. Jednostka stać się ma brygadą ramową dla sił bardzo wysokiej gotowości.

Nowy dowódca „Zawiszaków” płk Jan Rydz przyjął wyzwanie, choć w słowach był oszczędny. Dziennikarzom powiedział jedynie, że można na nim polegać jak na Zawiszy

Generał Sławomir Kowalski dotychczasowy dowódca 15 giżyckiej brygady po 20 latach nieobecności wraca do rodzinnego Krakowa.

(a.karp/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, brygada
Aplikacja mobilna pomoże odnaleźć grób

Projekt "Moje@Gizycko - Elektroniczna Platforma Usługowo-Innowacyjna" realizowany przez samorząd miejski wchodzi w ostatni etap. Pierwszą usługą, z której już można korzystać, jest możliwość odnalezienia miejsca pochówku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV