Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy film Agnieszki Smoczyńskiej z aktorką z „Avengers”! Kiedy premiera?

Jedna z najciekawszych polskich reżyserek Agnieszka Smoczyńska („Córki Dancingu”, „Fuga”) powraca ze swoim pierwszym anglojęzycznym projektem pt. „Silent Twins”.

Oparty na prawdziwej historii film opowiada o bliźniaczkach June i Jennifer Gibbons, które odmówiły komunikacji ze światem zewnętrznym. Siostry porozumiewały się jedynie ze sobą własnym wymyślonym językiem. Z czasem ich relacja przerodziła się w toksyczny związek – niebezpieczny zarówno dla nich, jak i dla ich otoczenia.

W głównych rolach zobaczymy Letitię Wright, brytyjską aktorkę znaną z filmów „Avengers: Koniec gry”, „Czarna pantera” i serialu „Czarne lustro”, oraz Tamarę Lawrance („Na plaży Chesil”).

„Silent Twins” jest polsko-brytyjską koprodukcją, współfinansowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Scenariusz filmu autorstwa Andrei Seigel został oparty na książce dziennikarki śledczej Marjorie Wallace, która opisała niezwykłą historię bliźniaczek. Za muzykę w „Silent Twins” odpowiada Marcin Macuk, były członek zespołu Pogodno i stały współpracownik grupy Hey, oraz Zuzanna Wrońska. Autorem zdjęć jest Jakub Kijowski.

Zdjęcia do filmu ruszą w kwietniu, a premiera filmu zaplanowana jest na 2021 rok. Dystrybutorem jest Gutek Film.

Agnieszka Smoczyńska była gościem audycji Okno na kulturę.

Agnieszka Smoczyńska: film „Fuga” na Festival de Cannes 2018

Autor:Ł.A/mat.prasowe
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kino
Czy tej tragedii można było uniknąć? O zbrodni w Brzydowie w audycji Śliska sprawa w piątek o 17.15

Dożywotnie więzienie grozi Sylwestrowi S. z Brzydowa koło Ostródy, który kilka dni temu zabił 43-letnią kobietę i ciężko ranił jej 20-letnią córkę. Do tragedii - jak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV