Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy prezes Stomilu przedstawia plany na funkcjonowanie klubu

Fot. M. Świniarski

Odbudowa zaufania, wsłuchiwanie się w głos kibiców i szukanie nowych źródeł finansowania – tak w skrócie można opisać najbliższe plany nowego prezesa Stomilu Olsztyn.

Maciej Radkiewicz spotkał się z dziennikarzami w ratuszu i przedstawił strategię rozwoju klubu:

Wierzę w ten zespół, w trenerów, damy radę. Mam zamiar być na każdym meczu Stomilu. Poznałem już zawodników. Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie się odbywała w sposób profesjonalny. Chciałbym przedstawić cztery główne założenia, którymi będę się kierował, będąc prezesem klubu: wiarygodność, stabilność, społeczność i ekosystem. Moim celem jest zbudowanie zaufania do klubu. Bardzo ważne dla mnie jest, aby wszyscy moi współpracownicy mogli ufać sobie nawzajem. Chcę dać gwarancję, że praca w klubie zostanie doceniona. Musimy skończyć z partyzantką.

Prezesa Stomilu pytaliśmy o zaległości wobec byłych piłkarzy olsztyńskiego klubu. Maciej Radkiewicz przyznał, że problem jest, ale zapewnił, że to jedna z najpilniejszych kwestii do rozwiązania:

Zrobię wszystko, aby wynegocjować rozsądne warunki, na których będziemy mogli się rozliczyć.

Zdaniem prezesa biało – niebieskich, ważne będzie również pozyskiwanie nowych sponsorów:

Chcę doprowadzić do reorganizacji w klubie i powstania profesjonalnego działu handlowego, który będzie walczył o pieniądze.

Maciej Radkiewicz nie ukrywał, że bardzo chce przejrzystego kontaktu z kibicami. Stąd – jeden z pierwszych nowych pomysłów, jakie wprowadza w życie:

Planujemy stworzyć adres mailowy: kibice@stomilolsztyn.com. Ma to na celu związanie klubu z kibicem. Ludzie będą mogli kierować tutaj swoje przemyślenia, pomysły.

Nowy prezes Stomilu został powołany na stanowisko w piątek. Zastąpił Mariusza Borkowskiego, który złożył rezygnację.

Posłuchaj wypowiedzi Macieja Radkiewicza

00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konferencja, Stomil Olsztyn
Jerzy Szmit: Realizujemy to, co obiecaliśmy wyborcom. Nasza wiarygodność jest duża

Program społeczny, jaki realizujemy od ponad 2,5 roku, jest bardzo trafiony. Odpowiada on oczekiwaniom mieszkańców. Wykonujemy to, co obiecaliśmy wyborcom – powiedział w Porannych pytaniach Jerzy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV