Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy ratusz pod choinkę. Wcześniej w budynku mieścił się hotel

Nowy ratusz w Orzyszu

Urząd miasta w Orzyszu przeniósł się do nowej siedziby. Urządzono ją w budynku hotelu, który 18 lat był nieużywany i niszczał w centrum miasta. Stary budynek urzędu będzie wystawiony na sprzedaż.

Urząd miasta w Orzyszu mieści się teraz przy ul. Rynek, w samym centrum. – Stary budynek urzędu wystawimy na sprzedaż w całości. Jeśli nikt go nie kupi w takiej formie, zrobimy w nim mieszkania i będziemy sprzedawać mieszkania – powiedział burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski.Urząd zorganizowano teraz w budynku niszczejącego przez 18 lat nieczynnego hotelu w centrum miasta. Na jego remont wydano 5,5 mln zł. Burmistrz Włodkowski przyznał, że uzyskano dofinansowanie w wysokości 2 mln zł na termomodernizację budynku, 400 tys. zł wsparcia na zagospodarowanie terenu wokół i 1 mln zł dofinansowania na urządzenie na parterze gmachu bibliotekiSam remont prowadziła brygada złożona z osób bezrobotnych (stworzono ją w ramach prac interwencyjnych), sieć wodno-kanalizacyjna i ciepłowniczą wykonały miejskie przedsiębiorstwa. -W przetargach braliśmy specjalistyczne firmy tylko wtedy, gdy naprawdę było to konieczne. Ten remont, na ile się tylko dało, robiliśmy własnymi siłami, po gospodarsku – dodał Włodkowski.

Na parterze nowego urzędu oprócz biblioteki będzie urząd stanu cywilnego i biuro podawcze. Na pierwszym i drugim piętrze pomieszczenia urzędu. „W budynku jest winda, tak więc nie ma problemu by każdy dotarł tam, gdzie potrzebuje” – powiedział burmistrz.

Włodkowski dodał, że oprócz budynku starego urzędu na sprzedaż zostanie wystawiony także lokal, w którym obecnie mieści się opieka społeczna, która wiosną także przeprowadzi się do nowego budynku.

Orzysz to miasto na Mazurach, które słynie głównie z jednostki wojskowej i poligonu. Miasto nazywane jest „wojskową stolicą Polski”.

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Marcin Kazimierczuk: 12 tysięcy rolników z Warmii i Mazur otrzymało wypłaty pomocy suszowej

Rolnikom z Warmii i Mazur wypłacono około 120 milionów złotych odszkodowań za suszę - poinformował w Porannych pytaniach  dr Marcin Kazimierczuk, wicedyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV