Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego jest z Warmii i Mazur!

Generał broni Leszka Surawskiego objął stanowisko Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Fot. kancelaria prezydenta

Nowy Szef Generalnego Sztabu Wojska Polskiego pochodzi z Gołdapi, a większość swojego zawodowego życia spędził m.in. w Elblągu, Bartoszycach i Olsztynie. Mowa o generale broni, Leszku Surawskim, któremu Prezydent RP wręczył nominację na nowe stanowisko.

Zastąpił on odchodzącego na emeryturę generała Mieczysława Gocuła, któremu Andrzej Duda dziękował za dotychczasową służbę

00:00 / 00:00

Przez 3 lata generał Leszek Surawski był dowódcą 16. Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu od 2013 do 2016 roku. Niemal rok temu przeszedł na stanowisko inspektora Wojsk Lądowych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, a na początku listopada objął stanowisko pierwszego zastępcy dowódcy generalnego. W przeszłości sprawował również funkcję m.in. dowódcy 20. Brygady Zmechanizowanej w Bartoszycach. Był także na misji w Iraku.

Generał Leszek Surawski mówił, że ma świadomość ogromu stojących przed nim zadań i jest gotowy je podjąć

00:00 / 00:00

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że chciałby, aby w opracowywanej nowej strukturze kierowania i dowodzenia pozycja szefa Sztabu Generalnego była silniejsza niż do tej pory.

 
(mświn/kpias/IAR)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Leszek Surawski, Andrzej Duda
Specjalna podkomisja w Sejmie zajmie się projektami ustaw o „frankowiczach”

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych powołała w środę podkomisję nadzwyczajną do rozpatrzenia trzech projektów ustaw dotyczących kredytów walutowych. Podkomisja będzie pracować nad trzema projektami "frankowymi" - zgłoszonym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV