Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy wiadukt budowany w Elblągu na razie pozostanie bezimienny

Prezydent Witold Wróblewski po raz kolejny chciał wrócić do pomysłu upamiętnienia stulecia niepodległości Polski.

Przewodniczący Rady Miasta Marek Pruszak z Prawa i Sprawiedliwości nie zgodził się na ujęcie projektu uchwały w tej sprawie w programie obrad rady. Jak wyjaśnił, rada odrzuciła ten pomysł już czerwcu.

Nie zgadzamy się na prowadzenie kampanii wykorzystując tę rocznicę. Ta uchwała na czerwcowej sesji została odrzucona przez radę miejską, a nie wycofana. Pan prezydent albo nie zapamiętał, albo nie zauważył tego. Gdyby uchwała była wycofana to moglibyśmy do niej wrócić. Nie chcemy, żeby była robiona jakaś kampania wyborcza na wiadukcie, a szczególnie na rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości.

00:00 / 00:00

Zdaniem prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, złamane zostało prawo zapisane w statucie i regulaminie miasta, bo zgodnie z nimi prezydent miasta może wnosić projekty.

W porządku obrad zgłaszane są tematy. Prezydent też korzysta z tego prawa. Powinny one być uwzględnione, lub decyzją rady zdjęte. Tu przewodniczący rady miasta zdjął projekt samowolnie.

00:00 / 00:00

Wiadukt na Zatorze był pomysłem byłego prezydenta Jerzego Wilka, który ponownie kandyduje na to stanowisko. Budowa zaczęła się w tej kadencji i zostanie zakończona już po wyborach samorządowych.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, wiadukt
Nie ma zgody radnych Elbląga na prolongatę spłaty miejskich obligacji

Elbląska Rada Miasta większością głosów odrzuciła propozycje prezydenta Elbląga, który chciał przełożyć na późniejsze lata spłatę obligacji miejskich. Z programu obrad zostało zdjętych siedem projektów, które...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV