Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy wojewódzki konserwator zabytków pochodzi z Elbląga

Wojewoda Artur Chojecki i nowy wojewódzki konserwator zabytków Dariusz Barton. Fot. UW

Dariusz Barton został wojewódzkim konserwatorem zabytków. Powołał go na to stanowisko wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Wojewódzki konserwator zabytków pełnienie obowiązków rozpocznie w połowie listopada. Dariusza Bartona wybrano w konkursie, do którego zgłosiło się 10 kandydatów. Rodowity elblążanin. Jest autorem wielu publikacji o charakterze badawczym i popularno-naukowym. Dariusz Barton był między innymi konserwatorem zabytków w Malborku i Elblągu.

Poprzednia wojewódzka konserwator zabytków Barbara Z. została odwołana w lutym tego roku po postawieniu jej zarzutów korupcyjnych. Postępowanie w jej sprawie nadal toczy się w prokuraturze.

Nowa szefowa WIOŚ Joanna Kazanowska i wojewoda Artur Chojecki. Fot. UW

Joannę Kazanowską wojewoda powołał na stanowisko warmińsko – mazurskiego wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska.

Nowa szefowa WIOŚ rozpocznie pełnienie obowiązków 1 listopada. Jest doktorem inżynierem nauk rolniczych w zakresie kształtowania środowiska. Przez ostatnie 10 lat pracowała w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach, gdzie prowadziła zajęcia laboratoryjne, wykłady, seminaria dla studentów na kierunkach technicznych związanych z zarządzaniem i ochroną środowiska. Joanna Kazanowska jest autorką kilkunastu publikacji naukowych.

Od prawej: wojewoda Artur Chojecki, nowa szefowa WIOŚ Joanna Kazanowska i nowy wojewódzki konserwator zabytków Dariusz Barton. Fot. UW

 

(wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewodzki konserwator zabytków, wojewódzki inspektor ochrony środowiska, Dariusz Barton
Do końca października będzie nowy konserwator zabytków

6 chętnych na stanowisko warmińsko-mazurskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków. Ta liczba może jednak wzrosnąć. W piątek (9 września) minął termin składania zgłoszeń, jednak urząd wojewódzki w Olsztynie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV