Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Numer 997 połączy nie tylko z policją

Fot. fotolia.pl

Decyzją MSWiA numer 997 został włączony do systemu centrów powiadamiania ratunkowego.

Udał się pilotaż tej zmiany na Śląsku, a w kolejnych miesiącach w pozostałych regionach CPR-y przejmą obowiązki numeru 997.

– Teraz nie będzie różnicy czy w sytuacji zagrożenia wybierzemy policyjny numer 997 czy 112 – tłumaczy rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka. Podobnie jak w przypadku telefonowania pod numer 112 będzie można od razu uruchomić policję, straż pożarną, czy grupę ratowników.

Według resortu spraw wewnętrznych i administracji taka zmiana usprawnia działanie tego systemu. MSWiA tłumaczy, że policja i inne służby nie będą musiały zajmować się fałszywymi zgłoszeniami lub takimi, które nie wymagają ich interwencji.

Z danych ministerstwa wynika, że w zeszłym roku operatorzy centrów powiadamiania ratunkowego numeru 112 odebrali blisko 8,5 miliona fałszywych zgłoszeń. To prawie połowa telefonów, które odebrali w tym czasie.
Redakcja: BSChromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Centrum Powiadamiania Ratunkowego, CPR, numer alarmowy
Numer 997 już nie połączy nas z policją

Już za kilka tygodni numer alarmowy połączy nas z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, a nie z komisariatem policji. W województwie warmińsko-mazurskim proces zmiany dyspozytora nastąpi na przełomie maja...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV