Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Numizmatyka coraz bardziej popularna

NBP wydał dwie monety kolekcjonerskie z podobizną Ludwika Węgierskiego

Narodowy Bank Polski wydał dwie monety kolekcjonerskie z podobizną Ludwika Węgierskiego. Rano, w kolejce przed olsztyńskim oddziałem banku ustawiło się ponad 20 chętnych, którzy chcieli je kupić.

To kolejne wydanie z serii kolekcjonerskiej Skarby Stanisława Augusta. Monety o nominale 500 złotych zostały wydane w nakładzie 750 sztuk, a 50 złotowe w nakładzie 5000 tysięcy sztuk. Wyprodukowała je Mennica Polska.

Popularność numizmatyki, także na Warmii i Mazurach, stale rośnie. Co ciekawe, popularne kolekcjonerskie wydania na przykład 2 złotówek  – z roku na rok – zwiększają swoją wartość. Najciekawsze są te wydane kilkanaście lat temu – mówi Anna Karpiak-Olszewska z olsztyńskiego oddziału NBP:

00:00 / 00:00

Z tej serii najdroższe są 2 złotówki z jeżem i jelonkiem rogaczem, wydane w 1997 roku. Dziś ich cena osiąga 100 złotych. Za tyle samo można sprzedać monety z podobizną Henryka Sienkiewicza, Stefana Batorego, czy z zamkiem w Lidzbarku Warmińskim. (lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w monety, NBP, moneta
Fałszywka czy nowy banknot?

Od 7 kwietnia Narodowy Bank Polski wprowadził nowe banknoty. Z pozoru niewiele różnią się one od tych, którymi płaciliśmy dotychczas - ale różnice są, przede wszystkim...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV