DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Ekstremalne nurkowanie

5 Ogólnopolskie Zawody w Podlodowym Nurkowaniu na Bezdechu EXTREMALL’ 2013, fot. Łukasz Węglewski

Michał Osada z Łodzi i Emilia Biała z Warszawy wygrali 5 Ogólnopolskie Zawody w Podlodowym Nurkowaniu na Bezdechu EXTREMALL’ 2013. Zawody rozegrano na jeziorze Kortowskim w Olsztynie.

Michał Osada wytrzymał pod lodem 3 minuty i 40 sekund oraz zaliczył wymaganą głębokość. Drugą pozycję w kategorii mężczyzn zajął Piotr Andrzejczyk z Lublina z czasem 3 minuty i 36 sekund, a trzecie Krzysztof Dąbrowski z Nowego Targu – 3 minuty i 8 sekund.

Wśród kobiet najlepsze okazała się Emilia Biała – wicemistrzyni świata w nurkowaniu basenowym, która także zaliczyła głębokość, a jej czas pod wodą wyniósł 2 minuty i 46 sekund. Drugą pozycje zajęła Aleksandra Sulkiewicz z czasem 2 minuty i 32 sekundy, a trzecie miejsce uzyskała Małgorzata Lisek z Gdyni, która pod lodem spędziła 1 minutę i 8 sek.

Jedyny zawodnik z Warmii i Mazur, Tomasz Litwiński z Biskupca, został zdyskwalifikowany, ponieważ nie zaliczył tak zwanej procedury powierzchniowej.

Zasady konkurencji przybliżył Piotr Woźniak z Akademickiego Klubu Płetwonurków „Skorpena”.

00:00 / 00:00

Jednym z zawodników był Robert Cetler – aktualny mistrz Polski w konkurencjach głębokościowych, który ma na swoim koncie imponujący czas nurkowania na bezdechu.

W zawodach udział wzięło 29 zawodników z Polski i jeden z Białorusi. Wśród zawodników jest dwóch aktualnych wicemistrzów świata. Zawody odbyły się w Olsztynie po raz drugi.