Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
IMIENINY: Maury, Milany, Tomasza
EUR: 4.2746 CHF: 3.6807
USD: 3.5651 GBP: 4.8369
Logowanie
 

Korespondenci i Współpracownicy

Remigiusz Alchimowicz

korespondent Radia Olsztyn z Lidzbarka Warmińskiego.
Z wykształcenia pedagog, przez lata zajmował się młodzieżą trudną, potem gimnazjalną.  Jednak zawsze próbował znaleźć czas na sprawy spoza branży. Ważną rolę odgrywały zainteresowania turystyczne. Zaowocowały one patentem przewodnika turystycznego po Warmii i Mazurach.  Natomiast z regionalnymi mediami, z których Radio Olsztyn było zawsze na pierwszym miejscu, związał się głównie ze względu na zainteresowanie sprawami lokalnymi. Potem przyszły studia podyplomowe z zakresu dziennikarstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Po latach pracy w oświacie zmienił branżę na nadzór techniczny.
Na urlopy najchętniej jeździ w nasze góry. Zimą na narty, latem na górskie szlaki. Nie narzeka jednak, gdy do wyboru pozostaje mu Krzyżowa Góra i warmińsko-mazurskie pejzaże.

E-mail: ralchim@ro.com.pl

Jarosława Chrunik

Jak mówi przyszła na świat za późno: lubi wszystko co przestarzałe, staroświeckie i niemodne. Urodziła się i wychowała we wsi Banie Mazurskie, gdzie uczyła się w szkole z ukraińskim językiem nauczania. Jej świadectwa ze szkoły podstawowej są dwujęzyczne i mają po cztery strony. Ponieważ rodzice rozmawiali gwarą to właśnie w szkole nauczyła się literackiego języka ukraińskiego. Dzięki bilingwizmowi nigdy nie miała problemów z ortografią, czego nie może powiedzieć o matematyce, czy fizyce.

Zodiakalny Tygrys. A więc kot. Zawsze chodzi swoimi drogami. Kiedy większość jej rówieśników studiowała, Sławka rodziła dzieci /wyszła za mąż w wieku 20 lat jako stara panna/. Gdy inni robili kariery, ona studiowała filologię wschodniosłowiańską w olsztyńskiej WSP, a kiedy inni byli już zmęczeni pracą ona dopiero poznawała jej uroki. Bez żalu zostawiając gary i cztery kąty.

Jej przygoda z radiem trwa od 1982 roku, kiedy to współpracę przy tworzeniu audycji ukraińskich zaproponował jej Stefan Demczuk. Najpierw audycje odbywały się raz w tygodniu, a od stycznia 2001 roku codziennie.

Ma czworo dzieci i to jest jej największe bogactwo. Jej pasją są ręczne robótki, a najbardziej haft krzyżykowy. Ulubiony prozaik Erich Maria Remarque, poetka Lina Kostenko, a wykonawca muzyczny Chris Rea. Uważa, że monotonia i nuda potrafią zabić.

E-mail: jchrunik@ro.com.pl

 

Barbara Fedoniuk

Barbara Fedoniuk

Od 2000 roku pracuje w Radiu Olsztyn i jest to jej wymarzona praca. Taka jakiej zawsze życzyła Basi babcia – siedząca i w cieple. Basia przygotowuje audycję ekologiczną “Puls Ziemi”, z ciekawymi ludźmi rozmawia w audycji “I kto to mówi”.

Z zawodowych umiejętności oprócz opanowanej do perfekcji sztuki udawania, że się na czymś zna np. na sprawach Unii Europejskiej, posiada prawo jazdy i to jest najcenniejsza rzecz jaką w życiu osiągnęła, no może poza rodziną !

E-mail: Barbara_Fedoniuk@ro.com.pl

 

 

Wojciech Pajewski

korespondent Radia Olsztyn z Nidzicy
Urodził się w dobrym roczniku. Przedszkole ukończył z dyplomem, a później nawet filologię słowiańską na Uniwersytecie Warszawskim. Kilkanaście lat był nauczycielem. Lubi muzykę, statystykę i… wypoczynek.

Radia słuchał od zawsze. Skrupulatnie podliczał ile tygodni piosenki gościły na listach przebojów. Te podsumowania były prezentowane w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Bardzo pasjonował się też konkursami radiowymi, w których wygrywał książki, płyty, kasety, kubeczki, koszulki, monety, maskotki i inne gadżety.

Od grudnia 2002 r. przygotowuje dla Polskiego Radia Olsztyn korespondencje z Nidzicy i okolic.

E-mail: wojtek.pajewski@gmail.com

 

Jerzy Resicki

korespondent Radia Olsztyn z Nowego Miasta Lubawskiego
Współpracę z Polskim Radiem Olsztyn rozpoczął latem 2000 roku. Radio jako medium fascynowało go od dawna. Wychował się, jak większość w jego wieku, na radiowej “Trójce”. W liceum prowadził szkolny radiowęzeł i tam połknął bakcyla. Do olsztyńskiego radia trafił, jak sam twierdzi, nieoczekiwanie. Zobaczył ogłoszenie i chciał przeżyć przygodę podczas radiowych przesłuchań. Przyjechał, “dał głos” i… został korespondentem. Próbował chyba wszystkich rodzajów dziennikarstwa, jednak radio pociąga go najbardziej. Zbliża się do końca pierwszej dziesięciolatki współpracy, ale im dłużej to trwa, tym jak mówi jest ciekawiej.

Z wykształcenia historyk. “Zaraża przeszłością” uczniów w swej dawnej podstawówce. Co warto dodać – z sukcesami. Pasjonat historii regionalnej i sportu. Lubi nowinki techniczne, zwłaszcza w dziedzinie komputerów. Kolejność hobby często zmienia się jak w wyścigu kolarskim. Odskocznią od pracy zawodowej jest dla niego działalność społeczna w nowomiejskich stowarzyszeniach oraz turystyka rowerowa (jeździ 9 miesięcy w roku). Lubi podróże, polski film i muzykę.

Żona Anna, dwoje dzieci: Kuba i Magda

E-mail: Jerzy_Resicki@ro.com.pl

 

Mariusz Sieraj

Mariusz Sieraj

Lubi łączyć przyjemne z pożytecznym, co widać na załączonym obrazku. Z Radiem Olsztyn związany od 5 lat. Pierwsze dziennikarskie szlify przeszedł jednak w rozgłośni w Bartoszycach. Założyciel i pierwszy szef internetowego radia w Górowie Iławeckim. Radia o tyle niezwykłego, że audycje prowadzą w nim osoby niepełnosprawne. Obecnie właściciel firmy eventowej. Pełni w niej cztery funkcje: wodzireja,konferansjera i prezentera muzycznego. Może dlatego nigdy nie rozstaje się z mikrofonem, bo albo z kimś przeprowadza wywiad, albo sam do niego coś mówi:)

Nigdy nie odmawia pomocy, wiec mieszkańcy powiatów bartoszyckiego i kętrzyńskiego śmiało mogą, to wykorzystać:)

Wyróżnia go skromność i ciekawy numer telefonu 880-321-204.

mail: Mariusz_Sieraj@ro.com.pl

 

Mira Stankiewicz

Rodowita elblążanka. Parafrazując piosenkę Czerwonego Tulipana może śmiało powiedzieć: Kocham Elbląg. I dlatego z przyjemnością opowiada innym o swoim mieście… najchętniej w radiu, bo kocha je tak jak… ale to już zostawia dla siebie. A jak nie opowiada, to chętnie gotuje. Nigdy z przepisów, zawsze z głowy. A jak nie opowiada i nie gotuje, to gra w siatkówkę. Od zawsze!  A jak może te wszystkie przyjemności połączyć ze spotkaniami z przyjaciółmi, to wtedy jest pełnia szczęścia! Musi być jeszcze trochę muzyki, coś do poczytania i koniecznie pakiet sportowych kanałów w telewizji 🙂

E-mail: radio@ro.com.pl

 

 

 

Łukasz Węglewski

Redaktor witryny internetowej

E-mail: Lukasz_Weglewski@ro.com.pl

 

 

 

Małgorzata Zbrożek

Korespondentka Radia Olsztyn zEłku
Z wykształcenia kulturoznawca, z zamiłowania dziennikarka. Ta miłość trwa już 21 lat. Z Polskim Radiem Olsztyn zaczęła współpracować w 2000 roku i tak już zostało. Można ją spotkać z mikrofonem nie tylko w Ełku, ale także w Giżycku, Olecku, Gołdapi i Piszu.

Ma dwie córki: studentkę Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz gimnazjalistkę. Uwielbia swego psa, wakacje z namiotem na Suwalszczyźnie, poezję śpiewaną i z pozoru zupełnie do tego nie pasującą politykę. W wolnych chwilach czyta kilka książek jednocześnie i gotuje znakomite spaghetti alla putanesca.

Jej największa wpadka zawodowa to zwrócenie się do pierwszego Biskupa Diecezji Ełckiej słowami: „Wasza Wysokość”.

E-mail: Malgorzata_Zbrozek@ro.com.pl


/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV