Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

O włos od tragedii. Policjanci uratowali 83-latkę przed wychłodzeniem

Fot. Policja

Brawurowa akcja policjantów z Górowa Iławeckiego. Dzielnicowi uratowali 83-latkę przed wychłodzeniem. Z domu do radiowozu przewieźli ją.. ciągnikiem.

Wcześniej seniorka zadzwoniła do  znajomego i poprosiła o pomoc. Mężczyzna podał jednak policjantom niewłaściwy adres.

– Dzielnicowy pracuje w swoim rewirze już kilkanaście lat, więc  wiedział, gdzie szukać kobiety. Problemem było jednak coś  innego – relacjonuje młodszy aspirant Marta Kabelis z bartoszyckiej policji.

00:00 / 00:00

Okazało się, że ze względu na grząski grunt i brak utwardzonej drogi, do domu nie można dojechać radiowozem. Jeden z policjantów poszedł więc pieszo przez pola do oddalonego od drogi o około 3 km domu, aby ratować życie kobiety. Drugi funkcjonariusz w tym czasie szukał osoby, która ciągnikiem mogłaby pojechać po 83–latkę.

Kobieta leżała w łóżku trzęsła się z zimna i z trudem rozmawiała. W domu było przeraźliwie zimno. Policjant przykrywał ją wszystkim co znalazł w domu i zapewnił, że za chwilę przyjedzie po nich transport. Kobieta powiedziała, że jest w tym domu już 2 tygodnie, bo pilnuje swojej ojcowizny, a na stałe mieszka w Górowie Iławeckim.

Dzielnicowy zorganizował ciągnik, którym przetransportowano zziębniętą kobietę do radiowozu, a później do ciepłego domu.

Fot. Policja

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, pomoc, dzielnicowy, wychłodzenie
Zgłosił się do komendy, żeby sprawdzić liczbę punktów karnych. Okazało się, że ma 28

Nazbierał dużo punktów karnych, że sam już nie wiedział ile ich ma. 21-latek ze Szczytna zgłosił się do tamtejszej komendy, by sprawdzić liczbę punktów. Policjanci od...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV