Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Obchody Dnia Strażaka w Ełku. Wiceminister przekazał pożarnikom nowy sztandar oraz promesę na zakup wozu

Obchody Dnia Strażaka w Ełku

Ełccy pożarnicy świętowali  Dzień Strażaka. Wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński wręczył im nowy sztandar. Zgodnie ze zmianami w przepisach widnieją na nim napisy: „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Wiceminister Zieliński wręczył też promesę na zakup nowego wozu dla strażaków z Orzysza. W tym roku jednostki straży w całej Polsce dostały 480 samochodów, a na Warmii i Mazurach to była 22 promesa.- Straż pożarna to nie tylko gaszenie pożarów – mówi wojewoda Artur Chojecki. Dzisiaj strażacy mają więcej zadań, reagują na różne zdarzenia na drogach lub na zjawiska. Komendant ełckich strażaków bryg. Marek Markowski cieszy się z nowego sztandaru. To ważna rzecz dla każdego, kto nosi mundur. Awanse na wyższe stopnie otrzymało 60 strażaków.

W czasie uroczystości powołano nowych zastępców komendantów w czterech komendach powiatowych PSP – w Braniewie Krzysztofa Bogusławskiego, w Bartoszycach Krzysztofa Masalskiego, w Nowym Mieście Lubawskim Krzysztofa Szałkowskiego i w Szczytnie Łukasza Godlewskiego.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Obchody Dnia Strażaka w Ełku

Obchody Dnia Strażaka w Ełku

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Artur Chojecki, Marek Markowski
Rekordowe pieniądze na warmińsko-mazurskie drogi. „To bezprecedensowa kwota”

Ponad 300 milionów złotych otrzymało województwo warmińsko-mazurskie z Funduszu Dróg Samorządowych. Część tych środków trafiła do powiatu piskiego. W poniedziałek podpisano umowy z samorządami. To cieszy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV