Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Obiecują pomoc w refundacji leków lub dziedziczeniu składek emerytalnych. Warmińsko-mazurski ZUS ostrzega przed oszustami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Olsztynie. Fot. Ł. Węglewski

W ostatnim czasie w województwie doszło do wyłudzenia pieniędzy od starszej osoby. Przestępca podał się za pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i obiecał refundację leków.

Oszuści działają na wiele sposobów. Jednym z nich jest kontakt telefoniczny z klientami ZUS, w celu umówienia spotkania dotyczącego dziedziczenia składek z subkonta i OFE czy podwyższenia emerytury. Oszuści wysyłają też fałszywe e-maile z niebezpiecznym załącznikiem.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podkreśla, że pracownicy instytucji nie dzwonią i nie odwiedzają klientów w domach oraz nie wystawiają faktur do zapłaty. Pracownicy ZUS odwiedzają klientów tylko w przypadku kontroli wykorzystania zwolnień lekarskich. To jedyna sytuacja, gdy kontrolerzy mogą zjawić się bez zapowiedzi. Pracownicy ZUS zawsze posiadają legitymację oraz upoważnienie do przeprowadzenia kontroli.

Osoby, chcące uzyskać więcej informacji mogą skorzystać z bezpłatnych porad ZUS osobiście na salach obsługi klienta.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszust, ZUS, emerytura, oszuści, złodzieje, Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Oszust złapany na gorącym uczynku. 37-latek podawał się za pracownika ZUS-u

W ręce olsztyńskiej policji wpadł oszust podający się za pracownika ZUS-u. Jego wspólniczką była kobieta. Zaczepiali starszych ludzi pod blokami twierdząc, że chcą wręczyć dofinansowanie z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV